o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

13 grudnia 2020: niedziela handlowa czy nie?

2
Podziel się

13 grudnia znów będziemy mieć niedzielę handlową. To oznacza, że swobodnie zrobimy zakupy nawet w tych największych sklepach. Pojawiły się spekulacje, że wcale nie będzie to przedostatnia niedziela handlowa w 2020 roku.

13 grudnia 2020: niedziela handlowa czy nie?
Czy jest szansa na niedzielę handlową 27 grudnia? (Pixabay)
bDSxikSZ

Po naradach i wielu dyskusjach zdecydowano, że 6 grudnia będzie niedzielą handlową. W ten sposób ustanowiono dodatkowy dzień na zakupy. Pierwotnie tylko 13 i 20 grudnia miały wypadać niedziele handlowe.

Dodatkowa niedziela handlowa była podyktowana m.in. kryzysem ekonomicznym wywołanym przez koronawirusa. Możliwość robienia zakupów 13 i 20 grudnia ma natomiast pozwolić Polakom odpowiednio przygotować się do świąt.

bDSxikTb

Czy zakaz handlu zostanie zniesiony również w poświąteczną niedzielę? Pojawiła się taka opcja, że 27 grudnia również będziemy mogli zrobić zakupy! Obecnie trwają rozmowy na temat jeszcze jednej niedzieli handlowej. Uczestniczy w nich m.in. Rada Dialogu Społecznego.

Niedziela handlowa 27 grudnia?

O dodatkową niedzielę handlową dopytywana była Olga Semeniuk w rozmowie z money.pl. Odparła, że "brałaby pod uwagę taką decyzję i rozważała możliwość odmrożenia wtedy handlu". A co na to premier Mateusz Morawiecki?

Dodatkowa niedziela handlowa 6 grudnia to był wyjątek, nie planujemy w przyszłym roku podobnych dni - mówił, cytowany przez rmf24.pl.
bDSxikTh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSxikTC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Rex
4 miesiące temu
Świetnie będziemy się mogli przejeść na Święta i wydać pieniądze.
GoddoG
4 miesiące temu
Nie
Najnowsze komentarze (2)
GoddoG
4 miesiące temu
Nie
Rex
4 miesiące temu
Świetnie będziemy się mogli przejeść na Święta i wydać pieniądze.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić