o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

13-latek obraził Allaha. 10 lat więzienia

274
Podziel się

13-letni Omar Farouq z północnej Nigerii został skazany na dziesięć lat więzienia. Chłopiec miał używać wulgarnego języka w stosunku do Allaha podczas kłótni z kolegą. Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) stanowczo potępił wyrok sądu.

13-latek obraził Allaha. 10 lat więzienia
(Getty Images)
bDeVncJh

Sąd religijny w stanie Kano w północno-zachodniej Nigerii zdecydował, że 13-letni Omar Farouq jest winny używania wulgarnego języka w stosunku do Allaha podczas kłótni z kolegą, i skazał nastolatka na 10 lat więzienia.

Ten sam sąd skazał również 22-letnego piosenkarza Yahaya Sharif-Aminu na śmierć przez powieszenie po tym, jak został uznany winnym popełnienia bluźnierstwa przeciwko prorokowi Mahometowi w piosence, którą udostępnił na WhatsAppie w marcu.

bDeVncJj

Kara dla Farouqa „stanowi naruszenie afrykańskiej karty praw i dóbr dziecka oraz nigeryjskiej konstytucji”. Obrońca 13-latka Kola Alapinni poinformował, że 7 września złożył odwołanie od wyroku. Jednocześnie przyznał, że o skazaniu Farouqa dowiedział się przypadkowo, pracując nad sprawą muzyka.

Dowiedzieliśmy się, że zostali skazani tego samego dnia przez tego samego sędziego w tym samym sądzie. Oboje za bluźnierstwo. Na początku nikt nie mówił o Omarze, więc musieliśmy działać szybko, aby złożyć apelację. Bluźnierstwo nie jest uznawane przez prawo nigeryjskie. Jest niezgodne z konstytucją Nigerii - zaznaczył obrońca chłopca.

Matka 13-latka musiała uciec do pobliskiego miasta, gdy po aresztowaniu chłopca przed jej domem pojawiły się tłumy. "Każdy tutaj boi się mówić i żyje w strachu" - przyznaje Alapinni.

bDeVncJp
Skazanie 13-letniego Omara Farouqa na 10 lat więzienia jest błędne. Neguje to wszystkie podstawowe zasady dotyczące praw dziecka i wymiaru sprawiedliwości wobec dzieci, pod którymi podpisała się Nigeria - powiedział Peter Hawkins, przedstawiciel UNICEF w Nigerii.

UNICEF wezwał rząd Nigerii i rząd stanu Kano do pilnego przeglądu sprawy i zmiany wyroku. CNN skontaktowało się z rzecznikiem gubernatora stanu Kano w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymało do tej pory żadnej odpowiedzi.

Komentarze po wyroku ws. księdza pedofila

bDeVncJK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(274)
Timi
miesiąc temu
Religia miłości i wszystko jasne.
MB8
miesiąc temu
Niedługo we Francji...
suka
miesiąc temu
To teraz widzicie do czego zdolna jest religia, zacofanie i wierzenia w bajki doprowadzają do tragedii, kiedys było tak z chrześcijaństwem
bDeVncJL
healer
miesiąc temu
PO bardzo chce żebyśmy zostali ubogaceni tą kulturą...
nba
miesiąc temu
powoli i ta religia będzie miała swój "protestantyzm", bo im > represje, tym głębszy GNIEW !
Najnowsze komentarze (274)
drQQ
miesiąc temu
Ciekawe co na to miłosierny i tolerancyjny Pan Allah?
logiczny
miesiąc temu
Dawniej z opętania leczyli chrustem albo w przeręblu.
maho
miesiąc temu
Nie wiedziałem że Allah żyje.
Jaś
miesiąc temu
a naszej prześladowanej "mniejszości" lgbt nawet włos z głowy nie spadł po beszczeszczeniu pomników i symboli narodowych
Franek
miesiąc temu
Po reakcji UNICEFu pewnie zmienią wyrok, skarzą go na 250 kijów po których zostanie dożywotnio kaleką, lub ich nie przeżyje. Religia Islamu jest miłosierna.
paz krolowej
miesiąc temu
juz niedlugo,juz za chwile to samo bedzie w Polsce
Aro
miesiąc temu
U nas za to można obrażać wszystko co się da i jeszcze pretensje, że brak tolerancji. Islam wypełnia wszędzie próznię wiary w Europie. Pokaże wam wtedy co to tolerancja...
Zool
miesiąc temu
Buk jest bardzo słaby, skoro jest taki małostkowy i tak łatwo go obrazić. Może go wcale nie ma?
bDeVncJD
Nina
miesiąc temu
Tylko katolikow i chrzescian ,mozna lzyc,oplowac i nie ma za to kary !!! Ale ,przyjdzie i za to kara.....przyjdzie!!!
Demokracja
miesiąc temu
hahaha Mógł przyjechać do Polski tu Obrażać może do Woli , sąd nic mu nie zrobi gdy zapisze się do LGBT nada sobie imię LOLA i Chulaj Dusza Boga Niema ! Ilu w Polsce zostało skazanych z LGBT za Obrazę Uczuć Religijnych choć konstytucja gwarantuje bezpieczeństwo Wyznania i ich symbolom wszystkim religiom ! A co na to Sądy ? Czemu nie skazują ? Mała Szkodliwość Społeczna hahaha Dobre !
dym
miesiąc temu
U nas też niedługo wprowadzą takie kary za obrazę pana jarosława i tadzia. śmieszne to nie jest.
rrrrrrr
miesiąc temu
a paież ,chce żebyśmy ich gościli
ISLAM
miesiąc temu
W tym roku W nigerii zabito już około 500 chrzescijan. W Etiopii ponad 600. Islam już jest w Afryce Srdokowej i Południowej. Morduue się chrześcijan na masową skalę, a w Europie są już przesladowania we Francji i innych krajach.
DEEDC
miesiąc temu
animals.....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić