Ukrywał się od 2008 roku. Mieszkaniec Lęborka był poszukiwany od 11 lat

67

W Sądzie Rejonowym w Lęborku zapadł wyrok w sprawie Bogusława K. 41-latka skazano na 5 lat i 10 miesięcy więzienia za dwa gwałty i pobicie. Mężczyzna przez 11 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, zarzuty usłyszał już w 2008 roku.

Ukrywał się od 2008 roku. Mieszkaniec Lęborka był poszukiwany od 11 lat
Bogusława K. skazany na 5 lat i 10 miesięcy więzienia za dwa gwałty i pobicie. (Policja)

Lęborscy kryminalni zatrzymali Bogusława K. w marcu 2019 roku, po tym jak przestępca 11 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i był poszukiwany listem gończym. W 2008 roku mężczyzna był podejrzany o dokonanie dwóch gwałtów i pobicia, a także o naruszenia miru domowego i kierowanie gróźb. Śledczy ustalili, że 41-latek przez lata ukrywał się na terenie państw Unii Europejskiej.

Teraz w Sądzie Rejonowym w Lęborku zapadł wyrok. Bogusław K. został skazany za dwa gwałty i pobicie na 5 lat i 10 miesięcy więzienia oraz wpłatę w ramach zadośćuczynienia 10 tys. zł na rzecz pokrzywdzonej, na rzecz drugiego pokrzywdzonego tysiąc zł. Część stawianych zarzutów uległa przedawnieniu karalności, m.in. groźby i naruszenie miru domowego.

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Lęborku Dorota Frączek twierdzi, że wyrok jest zgodny z oczekiwaniami oskarżyciela. Bogusław K. nie przyznawał się do winy. Wyjaśnienia oskarżonego w sądzie różniły od tego, co mówił postępowaniu przygotowawczym. Wyrok Sądu Rejonowego w Lęborku nie jest prawomocny.

Zobacz także: Klientka nie miała maseczki, ekspedientka ukarana grzywną. "Ta osoba zasłużyła na nagrodę"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić