13-miesięczne dziecko zginęło w sklepie. Tragedia w Niemczech

31

W markecie budowlanym w niemieckim mieście Garbsen doszło do tragicznego wypadku. Załadowany wózek sklepowy przewrócił się na 13-miesięczną dziewczynkę. Dziecko zmarło po przetransportowaniu go do szpitala.

13-miesięczne dziecko zginęło w sklepie. Tragedia w Niemczech
Niemcy. Tragedia w sklepie budowlanym. Zdj. ilustracyjne (Getty Images)

Do zdarzenia doszło w sobotę 3 grudnia. Około godziny 10:00 niemieckie małżeństwo wybrało się ze swoją 13-miesięczną córką na zakupy do marketu budowlanego w mieście Garbsen pod Hanowerem. Na miejscu rozegrał się dramat.

Jak ustaliła policja z Dolnej Saksonii, wózek sklepowy wypełniony płytami kartonowo-gipsowymi przewrócił się na stojące obok dziecko. Ciężki towar przygniótł dziewczynkę. Rodzice i świadkowie zdarzenia natychmiast rzucili się na pomoc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Poślizgnął się i wpadł pod koła. Dramatyczny wypadek rowerzysty w Zielonej Górze

Niemcy. Tragedia w sklepie budowlanym

W wyniku zdarzenia dziecko zostało poważnie ranne. Przybyli na miejsce ratownicy podjęli próby reanimacji. Następnie ranna dziewczynka została przetransportowana śmigłowcem ratunkowym do szpitala.

Niestety, obrażenia okazały się zbyt rozległe. Mimo wysiłków podjętych przez lekarzy, życia dziewczynki nie udało się uratować. Dziecko zmarło wkrótce po przybyciu do kliniki.

Jak podaje niemiecki tygodnik "Der Spiegel", ratownicy udzielili pomocy psychologicznej rodzicom ofiary oraz klientom sklepu, którzy byli świadkami tragicznego incydentu. Pomoc zaoferowano także przedstawicielom służb wezwanym do wypadku.

Siły policyjne, które były na miejscu, również otrzymały ofertę pomocy psychologicznej, aby móc poradzić sobie z trudnym doświadczeniem - przekazała rzeczniczka lokalnej policji w rozmowie z dziennikarzami niemieckiej agencji prasowej Deutsche Presse-Agentur.

Wciąż nie jest jasne, w jaki sposób i z jakiego powodu mogło dojść do przechylenia się wózka. Policja wszczęła dochodzenie, które ma na celu ustalenie dokładnego przebiegu wypadku oraz jego przyczyn.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić