14-latka i 36-latek zatrzymani. Od razu zwrócili uwagę policjantów

122

Do zatrzymania doszło w nocy w Siemianowicach Śląskich (woj. śląskie). Policjanci patrolowali okolice Stawu Brysiowego, gdy ich uwagę zwrócili dorosły mężczyzna i nastolatka. Funkcjonariusze skontrolowali parę – okazało się, że podejrzenia były uzasadnione.

14-latka i 36-latek zatrzymani. Od razu zwrócili uwagę policjantów
Policjanci skontrolowali 14-latkę i 36-latka. Okazało się, że podejrzenia funkcjonariuszy były uzasadnione (Policja Śląska)

Jak relacjonuje rzecznik Policji Śląskiej, 14-latka i 36-latek twierdzili, że są ze sobą spokrewnieni. W rozmowie z funkcjonariuszami dowodzili, że nie mogli zasnąć i dlatego zdecydowali się na nocny spacer.

Policja zatrzymała nastolatkę i dorosłego mężczyznę. Co czeka 36-latka?

W trakcie kontroli nastolatki i mężczyzny funkcjonariusze znaleźli przy obojgu woreczki strunowe z białą substancją. Podejrzewając, że mają do czynienia z narkotykami, policjanci zdecydowali się na zatrzymanie zarówno 36-latka, jak i jego młodszej towarzyszki.

Poza woreczkami w plecaku 36-latka znajdowały się inne podejrzane przedmioty. Funkcjonariusze zabezpieczyli rozmaite narzędzia, kilkanaście pęków różnych kluczy do zamków, tester diamentów, lupę i wagi jubilerskie, kamienie z biżuterii a także – kilka telefonów komórkowych i przenośnych pamięci. W konsekwencji policja udała się do mieszkania mężczyzny w Gliwicach.

Po przyjeździe do mieszkania 36-latka policjanci – wspierani przez kolegów z Gliwic –  zadzwonili po grupę minersko-pirotechniczną. Zabezpieczyli kilkadziesiąt woreczków z podejrzanymi substancjami z naklejonymi emblematami oznaczającymi, że są to środki niebezpieczne. Znaleziono również gotówkę w kwocie ponad 26 tysięcy złotych.

Jak informuje rzecznik Policji Śląskiej, 36-latek usłyszał zarzuty posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ułatwienie użycia małoletniej substancji psychotropowej w postaci metedronu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i osobistej. Prokurator złożył do sądu wniosek, aby wobec mężczyzny zastosowano tymczasowego aresztu.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. 36-latek spędzi najbliższe trzy miesiące w więzieniu. Za ułatwienie użycia małoletniej substancji psychotropowej grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Zobacz też: Miał 7 kg marihuany i 420 porcji amfetaminy. Ogromna plantacja narkotyków na Dolnym Śląsku
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić