14-latka zwisała z mostu Poniatowskiego. Policjanci wstrząśnięci

85

Policjanci uratowali 14-latkę, która zwisała z barierki mostu Poniatowskiego w Warszawie. Wszystko wskazywało na to, że dziewczynka planowała zrobić sobie krzywdę. - Takie sytuacje pozostaną z policjantami już na zawsze - podsumowała rzeczniczka policji.

14-latka zwisała z mostu Poniatowskiego. Policjanci wstrząśnięci
Policjanci pomogli 14-letniej dziewczynce (Wikimedia Commons)

Funkcjonariusze operacyjni wydziału mienia jechali akurat Mostem Poniatowskiego w kierunku Śródmieścia, kiedy zaobserwowali niepokojącą sytuację. Po drugiej stronie Alei Poniatowskiego przez barierki mostu przewieszona była dziewczynka.

14-latka zwisała z barierek

Wyglądało na to, że nastolatka chciała skoczyć z wysokości. Policjanci z warszawskiej Pragi Południe bez wahania rzucili się na pomoc. Zdjęli 14-latkę z balustrady i zaoferowali jej opiekę do momentu przybycia na miejsce pogotowia i ojca.

Można by rzec, że policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie, trzeba jednak pamiętać, że przede wszystkim wykazali się czujnością i profesjonalizmem na najwyższym możliwym poziomie - powiedziała PAP rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII nadkom. Joanna Węgrzyniak.

- Warto zauważyć, że to zdarzenie to nie tylko policyjna interwencja. Obaj funkcjonariusze są ojcami, jeden ma niewiele młodszą córeczkę, drugi dwóch synów, z których młodszy urodził się dosłownie miesiąc temu. Dla każdego z nich było to więc coś znacznie ważniejszego i trudniejszego, niż tylko interwencja. Takie sytuacje pozostaną z policjantami już na zawsze - dodała Węgrzyniak.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Kierowcy zignorowali nakaz. Policyjny dron w akcji
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić