Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

15-latek na motocyklu zderzył się czołowo z samochodem. Tragedia w Małopolsce

154

Nie żyje 15-letni motocyklista, który w sobotę wieczorem zderzył się czołowo z samochodem. Okoliczności tragedii bada policja pod nadzorem prokuratora.

15-latek na motocyklu zderzył się czołowo z samochodem. Tragedia w Małopolsce
Ogromna tragedia na drodze. Zginął 15-letni motocyklista (Policja)

Do tragicznego wypadku doszło w sobotni wieczór na drodze wojewódzkiej nr 957 w Ludźmierzu koło Nowego Targu (woj. małopolskie).

Po dotarciu na miejsce, policjanci zastali strażaków i osoby postronne, które udzielały pomocy nieprzytomnemu motocykliście. Po chwili na miejsce dotarła załoga pogotowia ratunkowego, która kontynuowała akcję ratunkową.

Niestety pomimo udzielonej pomocy nie udało się uratować 15-letniego kierującego jednośladem, mieszkańca Rogoźnika. Jak ustalono, kierujący samochodem osobowym marki Citroen jadąc w kierunku Nowego Targu, w miejscu dozwolonym wykonywał manewr wyprzedzania i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka nieoświetlonym motocyklem marki Suzuki. Crossem kierował 15-latek bez wymaganych uprawnień, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC.

Jak poinformowała policja, mężczyzna kierujący samochodem był trzeźwy. Mundurowi z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wykonali czynności procesowe. Zabezpieczono ślady, ustalono świadków, wykonano oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny i zdjęcia. Pojazdy zostały zabezpieczone na strzeżonym parkingu.

Na czas prowadzonych czynności droga była całkowicie zablokowana. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego będą wyjaśniane podczas prowadzonego przez nowotarskich policjantów postępowania.

Tragiczny weekend dla motocyklistów

W sobotę rano na trasie S 8 w okolicach Jeżewa Starego, doszło do zderzenia 16-letniego motocyklisty z ciężarówką. Motocyklista zawrócił na drodze ekspresowej i jadąc "pod prąd" zderzył się czołowo z ciężarówką. Niestety, mężczyzna nie przeżył tego zderzenia. Kierowca tira trzeźwy.

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Autor: JAR
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 16.01.2025 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Bolesny cios dla Kremla. Stracili sprzęt za setki milionów dolarów
"To aroganckie". Kamala Harris rozczarowana słowami Bidena
Hołownia o immunitecie Morawieckiego. Decyzja zapadnie wkrótce
Toksykolog ostrzega przed nadużywaniem leków. "Nie zawsze więcej oznacza lepiej"
Wraca sprawa męża Elżbiety Witek. Bezpodstawnie zajmował łóżko na OIOM-ie?
Przy tych utworach będą skakali polscy skoczkowie w Zakopanem. Prawdziwe hity
Morawieckiemu grozi do 3 lat więzienia? Kara może być wyższa
"Kiedy trwoga, to do lekarza". Jerzy Owsiak apeluje
Sabalenka szczerze o relacji z Igą Świątek. "Trudno jest nam być blisko"
"Władze zaalarmowane". Plotki o żołnierzach z Korei Północnej
Pogrzeb Longina Pastusiaka. Spocznie nieopodal teścia, byłego I sekretarza KC PZPR
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić