Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

To nie żart. Pojawiły się w lasach na Pomorzu. Ludzie oniemieli

283
Podziel się:

Nadleśnictwo Łupawa uczy turystów, jak prawidłowo załatwić potrzeby fizjologiczne w lesie, troszcząc się jednocześnie o dobro natury i człowieka. Instrukcje, które w tym celu stworzono mają nauczyć wszystkie osoby odwiedzające lasy, do utrzymania w nich porządku. Tymczasem zdjęcia z woj. pomorskiego lotem błyskawicy obiegły media społecznościowe, wywołując nie lada konsternację.

To nie żart. Pojawiły się w lasach na Pomorzu. Ludzie oniemieli
Jak zrobić kupę w lesie? Nadleśnictwo przygotowało instrukcję (Facebook, Pixabay)

Sytuacja, w której nagle dotyka nas potrzeba fizjologiczna, jest znana każdemu. A wchodząc do lasu, na próżno przecież szukać w nim toalety. Dla niektórych temat brzmi śmiesznie, innych zawstydza, jednak Nadleśnictwo Łupawa podeszło do tematu na serio.

Wiele osób zastanawia się zatem, czy wypada wypróżniać się na łonie natury. Jak przekonują leśnicy, jak najbardziej. Trzeba jednak przy tym pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Na terenie nadleśnictwa Łupawa stanęły tablice z instrukcją, co zrobić, gdyby dopadnie nas "pilna potrzeba". Na tablicach możemy przeczytać dokładną instrukcję co powinniśmy robić w nagłych sytuacjach.

Nadleśniczy zabrał głos

Podstawą zasadą jest pójście w głąb lasu. Kolejną rzeczą do zrobienia jest oberwanie kawałka mchu i rozgarnięcie liści. Po zrobieniu potrzeby fizjologicznej trzeba wszystko przykryć mchem. Na wierzchu można położyć także kilka patyków, aby inne osoby nie natknęły się na naszą "niespodziankę".

Ze względów logistycznych nie możemy postawić toalet w różnych miejscach lasu, dlatego próbujemy edukować społeczeństwo. Każdy lubi narzekać, że jest bałagan. Razem - z odrobiną humoru - możemy sprawić, że lasy będą czystsze - powiedział nadleśniczy Mieczysław Miloch, cytowany przez portal ibytow.pl.

Tablice krok po kroku opisują, w jaki sposób możemy załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, pozostawiając las w stanie niemal nienaruszonym. Każdy może postarać się, aby w lesie było jak najczyściej.

Jeśli poprzednik załatwi sprawę tak, jak powinien, to kolejna osoba nie spotka się z resztkami odchodów. Żuki, które funkcjonują w lesie sprawę rozłożą w ciągu tygodnia. Na ubitej ziemi proces ten potrwa znacznie dłużej - dodaje nadleśniczy.

Internauci osłupieli

Tablice wywołały spore zamieszanie wśród internautów.

Nie uwierzyłem póki sam nie zobaczyłem (...) Ludzie od wieków do lasu za potrzebą chodzili tylko teraz nagle tablic z instrukcją potrzebują. Ważniejszych potrzeb w lasach nie ma… - pisze użytkownik Twittera, który postanowił osobiście wybrać się na miejsce.
Brawo autor, brawo pomysłodawcy! Wyjaśnione i pokazane lekko i z wdziękiem - twierdzi z kolei inna internautka.

A wy co sądzicie o takim pomyśle? Napiszcie w komentarzach.

Zobacz także: Sensacja w warszawskim zoo. Na świat przyszedł myszojeleń
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(283)
xxx
2 dni temu
Jak zrobić kupę, jak siadać na ławeczkę patriotyczną.
NIK
5 dni temu
Bardzo na miejscu i potrzebna instrukcja. Śmieją się, że teraz na wszystko potrzebna instrukcja. Dobrze, że nie ustawa z określającą grzywną za niedostosowanie, wtedy by się nie śmiali tylko dostosowywali. Znam ludzi, którzy szanując i miejsce, którym przebywają i ludzi, którzy tam również mogą przechodzić wykopywali dołek, następie zakopywali to, co zrobili. WYOBRAŹMY SOBIE LAS UPSTRZONY TAKIMI WŁASNIE KUPKAMI, CUCHNĄCY ODCHODAMI LUDZKIMI. TO JEST DOPIERO PIEKNO I ESTETYKA. Z nie przychodzi nam myśl, żeby zrobić to, co podpowiadają leśnicy. Jestem absolutnie ZA!
BuschcraftMan
2 tyg. temu
Chciałbym zaważyć że mech jest pod ochroną
kolo
2 tyg. temu
Gdyby po lasach nie kręciło się tyle hołoty, to nie potrzebne byłyby te tabliczki.
medium
2 tyg. temu
Die polacken są nieco opóźnieni. Stąd ich to śmieszy albo dziwi
BBB
2 tyg. temu
Jedynie nie świadomie wdepnie w to:)
Irno
2 tyg. temu
No i super. Podejrzewam, że kpiarze nie widzieli jeszcze po weekendzie obsr.nych ladów. A ja widzę na codzień i cieszę się, że tak leśnicy zareagowali
Janek
2 tyg. temu
ośmieszania cd napisał to koleś DT
nie dziękujci...
2 tyg. temu
Teraz czekamy na tablicę z instrukcją- jak bezpiecznie i ekologicznie powiesić się na drzewach w lasach państwowych !
rpg
2 tyg. temu
...nie ma to jak wziąć, wejść do lasu i gajowemu nas rać na fotopułapkę...
J55
2 tyg. temu
BARDZO TRAFNE POPIERAM TAKA INICJATYWE.SAM MIAŁEM ZDARZENIE WDEPNIECIA W COS TAKIEGO.NIE BYŁO BY TYCH TABLIC GDYBY LUDZIE ROBILI TAK ZAWSZE JAK NA INSTRUKCJI ALE NIESTETY LUDZIE ROBIA TO OBRZYDLIWIE.ZWIERZETA KOTY CZY PSY ZASYPUJA PO SOBIE ALE BARDZO CZESTO CZŁOWIEK NIE.MOZNA TO ZAUWAZYC NA DUZYCH IMPREZACH PRZY LESIE ,TO LEPIEJ CZŁOWIEKU TAM NIE WCHODZ,STRASZNY WIDOK I SMRÓD.
rozbawiony
2 tyg. temu
50 lat temu w podstawówce to słyszałem. I Polacy jeszcze się nie nauczyli? Podobnie jak ze szmatami reklamowymi. Od 20 lat prace nad jakąś ustawą krajobrazową a nadal jesteśmy najbardziej oszpeconym bilbordami, mobilami, płachtami na elewacjach i płotach krajem Europy. Nas się nie da nauczyć kultury. Koniec. Kropka.
Rita
2 tyg. temu
A czym mam oderwać mech? proponuję złoty interes ... sprzedaż rękawiczek do odrywania mchu lub wypożyczalnia łopatki do zrobienia dołka przy okazji jakiś' bliski' kuzyn dostał by pracę
Astonka
2 tyg. temu
Bardzo dobry pomysł. Mnie tego nauczył mój ojciec ale teraz młodzi ludzie nie potrafią się zachowywać w środkach lokomocji a co dopiero w lesie. Wychowywanie bez stresowe.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić