aktualizacja 

15-latek potrącił seniorkę. Kobieta zmarła

650

Dramatyczne doniesienia z Iławy. W środę, 28 czerwca, na ul. 1 Maja doszło do groźnego wypadku — 15-latek jadący na hulajnodze nie ustąpił pierwszeństwa i z impetem wjechał w 84-letnią kobietę. Seniorka z poważnymi obrażeniami głowy została zabrana do szpitala. Po niepełna dwóch tygodniach od tamtych wydarzeń placówka przekazała tragiczne wieści.

15-latek potrącił seniorkę. Kobieta zmarła
Tragiczne doniesienia z Iławy, nie żyje seniorka potrącona przez nastolatka (KPP w Iławie)

Do wypadku doszło 28 czerwca około godz. 13.00. Jak poinformowała iławska policja, na ul. 1 Maja 84-letnia kobieta została potrącona przez jadącego na hulajnodze 15-latka. To nie seniorka popełniła błąd...

Okazało się, że 15 – latek kierujący hulajnogą elektryczną, jadąc chodnikiem, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej i potrącił ją — czytamy w policyjnym komunikacie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obniżka stóp procentowych i cen paliw na stacjach. "Są zawyżone. Powinny być o 30-40 proc. niższe"

Starsza kobieta upadła i straciła przytomność. Została przewieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy.

Nie żyje seniorka potrącona przez 15-latka

Po niespełna dwóch tygodniach od wypadku szpital przekazał tragiczne wieści. Potrącona kobieta zmarła w szpitalu.

Młody mieszkaniec Iławy w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich — poinformowała policja.

Do podobnego zdarzenia doszło w maju w centrum Warszawy, przy rondzie Dmowskiego. 15-latka, jadąc na hulajnodze z koleżanką, potrąciła 74-letnią kobietę.

Po wypadku poważnie potłuczona seniorka trafiła do szpitala. Pochodzące z Ukrainy nastolatki tłumaczyły, że nie znają przepisów, nie wiedziały, że nie można w dwie osoby jeździć hulajnogą, nie znały też zasad poruszania się po chodniku.

W związku z tym, że na naszych drogach i chodnikach jest coraz więcej hulajnóg elektrycznych, policjanci przypominają:

Kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić – z prędkością dopuszczalną 20 km/h. Dodatkowo jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z prędkością dopuszczalną 20 km/h.
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić