o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

15-latka zmarła podczas porodu. Następna miała być 9-latka

35
Podziel się

15-letnia Anna z Zimbabwe zmarła podczas porodu. Jej 26-letni mąż postanowił więc poślubić jej 9-letnią siostrę. Tragedia zwróciła oczy świata na Zimbabwe, gdzie problem sprzedawania dziewczynek mężczyznom jest niestety wciąż aktualny.

15-latka zmarła podczas porodu. Następna miała być 9-latka
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)
bELcgXlx

Anna zmarła podczas porodu, dzień po swoich 15 urodzinach. Jednak jej wiek mógł być nieco niższy, rodzice początkowo nie chcieli przyznać, ile ich córka naprawdę ma lat. Sprzedali ją 26-latkowi, który ją poślubił i mimo tak młodego wieku Anny oczekiwał, że urodzi mu dziecko. Nie udało się.

Sprawą zajęła się policja. Jak podaje BBC, 26-latek miał zacząć się interesować podjęciem kolejnej "transakcji". Rodzice Anny zaproponowali mu swoją 9-letnią córkę. Na szczęście siostrę Anny udało się już uchronić od tragedii.

bELcgXlz

Zarówno jej rodzice, jak i 26-latek zostali aresztowani. Mężczyźnie postawiono zarzut wykorzystywania seksualnego dzieci i gwałtu na dzieciach. Jak podają lokalne media, oskarżeni nie chcą komentować sprawy.

Tragedia zwróciła uwagę na praktykę małżeństw dzieci, które ma miejsce głównie wśród członków Kościoła Apostolskiego w Zimbabwe. Trybunał Konstytucyjny Zimbabwe w 2016 roku zakazał małżeństwa zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom poniżej 18 roku życia. O przyzwolenie sądu ma małżeństwo można ubiegać się od 16 roku życia. Organizacja Narodów Zjednoczonych wezwała rząd Zimbabwe do uznania małżeństw dzieci za przestępstwo i położenia kresu tej praktyce.

bELcgXlF
Zobacz także: Przełomowy sondaż. Grzegorz Schetyna: to jest początek końca
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELcgXma
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
WhiteBoy
2 miesiące temu
Nie dziwcie się. Taka kultura, takie zwyczaje. Problem polega tylko na tym, ze oni już są w Europie. Kolejna fala z Afganistanu już pod granicami
Nick
2 miesiące temu
przeciez te artykuly pisza dzieci...z podstawowki
Xaaaa
2 miesiące temu
"O przyzwolenie sądu ma małżeństwo można ubiegać się od 16 roku życia." Czy wy czytacie w ogóle? Nie wiem czy to jest błąd, czy jak.
bELcgXmb
Przykuła oczy...
2 miesiące temu
Ludzie! Nauczcie się trochę ortografii. Aż, KUJE, w oczy;)
bolek
2 miesiące temu
Afrykanskie byki zarodowe pchają się do Europy, ale w Europie dzieci coraz mniej, z kim dzieci będą płodzić?
Zainteresowan...
2 miesiące temu
Po ile można kupić tam 9 latkę ?
Europatriotka
2 miesiące temu
I takich chcą nam do Europy sprowadzać
Prezes
2 miesiące temu
To przecież dawna brytyjska kolonia Rodezja Północna, a potem to kraj pana Mugabe, wykształconego przez Angoli
miłego
2 miesiące temu
już od lat nie daję do puszki na biednych mużynków i wam też to polecam
am52
2 miesiące temu
w Europie Zachodniej też dzieci rodzą dzieci, WP dość często o tym pisze, i co i nic.
Dany
2 miesiące temu
To jakieś stare Mahomet poślubił sześcioletnią Aishe. Seks zaczęli uprawiać gdy miała 9 lat bo była chora, miał chłop pecha.
postempak
2 miesiące temu
Spokojnie, po postawieniu stopy na kontynencie europejskim postępowcy będą walczyć o jego prawa jak lwy, twierdząc, że ubogaci naszą kulturę ROTFL
chory świat
2 miesiące temu
niestety w krajach Afryki, głębokiej Azji czy arabskich dzieci sprzedaje się innym rodzinom na żony za wielbłądy czy inne krowy... taka tradycja od wieków... kiedyś żyło się krótko i czasu nie marnowało... zwłaszcza córkę trzeba wymienić na dobra... chory świat
bELcgXlT
Tema
2 miesiące temu
Nie dziw, że świat się przeludnia skoro przedszkolaki musza uprawiać seks i rodzic dzieci. Chory świat, chore spoleczenstwa, które na to dają pozwolenie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić