Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

156 osób nie żyje, 670 rannych. Papież zwrócił się do ofiar i ich rodzin

6
Podziel się:

Papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański zwrócił się do ofiar tragicznych powodzi, które dotknęły kilka europejskich krajów. "Wyrażam moją bliskość z ludnością Niemiec, Belgii i Holandii, dotkniętą przez katastrofalne powodzie" - powiedział papież.

156 osób nie żyje, 670 rannych. Papież zwrócił się do ofiar i ich rodzin
Papież po raz pierwszy po operacji pojawił się na modlitwach na placu św. Piotra. (PAP)

W Belgii, Niemczech i Holandii trwa walka ze skutkami tragicznych powodzi. Najbardziej dotknięte powodziami są Niemcy. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 156. Rannych jest 670 osób.

Straty wynoszą już kilka miliardów euro. W akcjach, mających na celu usuwanie szkód bierze udział ponad 22 tys. osób. Zorganizowano specjalne ośrodki dla ofiar powodzi, które oferują schronienie oraz wyżywienie.

Papież modli się za ofiary powodzi

Papież Franciszek w niedzielę modlił się za ofiary tych tragicznych powodzi. Wyraził swoje wsparcie dla wszystkich, którzy przez niszczący żywioł stracili bliskich i dobytek życia.

Bóg przyjmie zmarłych i pocieszy ich rodziny oraz wspiera zaangażowanie wszystkich, niosących pomoc tym, którzy ponieśli poważne straty - powiedział papież Franciszek.

Papież Franciszek po raz pierwszy po operacji pojawił się na placu Świętego Piotra. Niedawno przeszedł operację jelita, po której pozostał w szpitalu na 10-dniowej rekonwalescencji. Na niedzielnej modlitwie pojawiły się tłumy wiernych. Przed bazylika ustawiały się długie kolejki osób, które chciały zobaczyć papieża.

Zobacz także: Wstrząśnięta Angela Merkel o dramatycznych skutkach powodzi. "To katastrofa"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
konsultant
12 miesięcy temu
Jakby się zaszczepili, to by ocaleli od powodzi
Kasa
12 miesięcy temu
YouTube Magazyn Ekspresu Reporterów Próba Wiary A parafia, według ustaleń reporterów, zbiera pieniądze na kolejne sądowe batalie z Gajewskimi, przy pomocy wiernych...
byływyborcapi...
12 miesięcy temu
MASON !
CNNNC
12 miesięcy temu
Koscio popiera szczepienie malych dzieci na Cow Cowid . Juz nie przeszkadza ze to z abortowanych plodow . To jest bardzo niebezpieczne , nikt nie wie jakie skutki szczepienia beda juz za 10 lat . Moze przyszle pokolenia Polakow juz sie nie narodza . Polakom grozi Holokaust . Kara musi byc . Nie bedzie kolendy , nie bedzie pieniedzy bo trefne . Zostana w domu
aaaa
12 miesięcy temu
jeszcze pobłogosław furera T. Macie doświadczenie w błogosławieni morderców ten co prawda tylko 167 ale....
Aluś
12 miesięcy temu
To pewnie dar od Boga za te szczepienia.mi tam szmat nie szkoda. W tym momencie powinniśmy napaść na szkopów
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić