Liczba ofiar powodzi w Niemczech rośnie. Najnowsze dane przerażają

103

Niemcy walczą ze skutkami potężnych ulew, które doprowadziły do powodzi. W niektórych regionach krajobraz prezentuje się wręcz katastrofalnie. Niestety, nieustannie wzrasta liczba ofiar śmiertelnych destrukcyjnego żywiołu.

Liczba ofiar powodzi w Niemczech rośnie. Najnowsze dane przerażają
Niemcy walczą ze skutkami powodzi (PAP/EPA)

Z godziny na godzinę przybywa ofiar śmiertelnych gwałtownych powodzi na zachodzie Niemiec. Profil "KiKŚ - konflikty i katastrofy światowe" podał na Facebooku, że do tej pory zidentyfikowano co najmniej 103 ofiary śmiertelne. Wiele osób uznaje się za zaginione.

Przeszło 150 tys. osób nie ma prądu. Z największymi problemami borykają się mieszkańcy Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynatu.

W rejonie Eifel (Nadrenia-Palatynat) pod naporem wody zawaliło się kilka domów. Niestety, wiele budynków jest zagrożonych zawaleniem.

Mieszkańcy zalanych domów uciekali na dachy. Nie wszystkim udało się jednak pomóc. Byli też tacy, którzy po prostu nie zdążyli się schronić.

Niemcy. Angela Merkel gwarantuje wsparcie

Na tragiczne wydarzenia zareagowała już kanclerz Niemiec Angela Merkel. Gwarantuje pomoc wszystkim poszkodowanym.

Pomoc zostanie udzielona wszędzie tam, gdzie tylko będzie to możliwe. To przerażające dni dla ludzi, którzy są na zalanych terenach. Moje myśli są z nimi. Wierzę, że siły naszego państwa zrobią wszystko, aby uratować życie, zapobiegać niebezpieczeństwom i łagodzić kryzys - mówiła, cytowana przez wiadomosci.wp.pl.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić