Zawalone domy, ofiary śmiertelne i zaginieni. Koszmarny bilans powodzi w Niemczech

5

Niemcy szacują straty po koszmarnych wydarzeniach. Do tej pory poinformowano, że w związku z gwałtownymi burzami w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii zginęło co najmniej jedenaście osób. 70 osób uważa się natomiast za zaginione.

Zawalone domy, ofiary śmiertelne i zaginieni. Koszmarny bilans powodzi w Niemczech
Żywioł spowodował mnóstwo szkód w Niemczech (PAP/EPA)

Niemcy przeżywają bardzo niespokojny okres. Gwałtowne burze, intensywne deszcze i powodzie doprowadziły do potężnych strat. Niestety nie brakuje ofiar śmiertelnych.

"Bild" donosi o tym, że śmierć poniosło co najmniej jedenaście osób, które zginęły m.in. w zalanych piwnicach. Ponadto w akcjach przeciwpowodziowych życie straciło dwóch strażaków.

Radio Sudwestrundfunk (SWR) podało, że w wyniku powodzi zawaliło się sześć domów. Około 25 budynkom grozi natomiast zawalenie. Sytuacja jest bardzo poważna.

Dramatyczne sceny w Niemczech. Spadło mnóstwo deszczu!

Ministerstwo Ochrony Klimatu Nadrenii-Palatynatu poinformowało już, że w trakcie burz w północnej Nadrenii-Palatynacie spadło do 148 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Minister Anne Spiegel podkreśliła, że to "nowe zjawisko" w okresie letnim. "Obecne ekstremalne zjawiska pogodowe w postaci ulewnych deszczy są dramatyczne" - mówiła.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić