oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

17-latek wjechał hulajnogą w dziecko. Może trafić do więzienia

174

W sobotę jadący hulajnogą elektryczną 17-latek potrącił na chodniku 8-letnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło na ul. Grunwaldzkiej w Płońsku. Na miejsce wezwano policję, która przebadała prowadzącego pojazd. Okazało się, że nastolatek jest pod wpływem alkoholu. Grozi mu areszt i kara grzywny.

17-latek wjechał hulajnogą w dziecko. Może trafić do więzienia
17-latek wjechał hulajnogą w dziecko. Może trafić do więzienia i zapłacić za swój wyczyn (PAP, Rafa� Guz)

W sobotę tuż przed godziną 14 funkcjonariusze policji w Płońsku otrzymali dość dramatycznie brzmiące wezwanie. Na chodniku przy ulicy Grunwaldzkiej 17-latk jadący hulajnogą elektryczną potrącił wychodzącą ze sklepu 8-latkę. Dziewczynka upadła na chodnik. Na miejsce wezwano karetkę.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego. Na szczęście okazało się, że 8-latka, która po potrąceniu upadła na chodnik, nie odniosła obrażeń i nie wymagała hospitalizacji — przekazała w rozmowie z PAP rzeczniczka płońskiej policji kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Policjantów wyczuli od nastolatka kierującego hulajnogą woń alkoholu. Ich podejrzenia potwierdziło badanie alkomatem, które wykazało u 17-latka 0,3 promila. Funkcjonariusze prowadzą postępowanie w sprawie wykroczenia, badając dokładny przebieg zdarzenia. Mazowiecka Policja informuje, że "młody mieszkaniec płońska odpowie na pewno za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przeszukali ciężarówkę z Białorusi. Miała być pusta, a narobiła kierowcy problemów

Rzeczniczka płońskiej policji wskazuje, że 17-latkowi grozi areszt i kara grzywny.

Jeździsz hulajnogą? O tym musisz pamiętać

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi, osoby poruszające się na hulajnodze powinny poruszać się po drodze rowerowej lub pasem przeznaczonym dla rowerów. Dopuszczalna maksymalna prędkość dla rowerów wynosi 20 km/h.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Z chodnika osoby jadące na hulajnodze mogą się poruszać, jeśli znajduje się on wzdłuż jezdni, którą kierowcy poruszają się z prędkością większą niż 30 km/h a w pobliżu nie ma drogi rowerowej lub pasa rowerowego. Muszą jednak poruszać się z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachowując przy tym szczególną ostrożność. Jadący hulajnogą musi ustąpić pieszym pierwszeństwa i nie utrudniać im poruszania się chodnikiem.

Funkcjonariusze przypominają, że "przepisy zabraniają kierowania hulajnogą osobie znajdującej się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić