aktualizacja 

Nagranie z Wieliczki. Kryminalni mieli rację, że uderzy po raz trzeci

52

''Do trzech razy sztuka'' - mówi popularne przysłowie. Po tym, jak nastolatek dokonał dwóch rozbojów w jednym ze sklepów sieciowych na terenie Wieliczki, kryminalni byli prawie pewni, że sprawca spróbuje okraść sklep jeszcze raz. Mieli rację. Tym razem złodziej wpadł w ręce policji. Okazało się, że ma zaledwie 17 lat.

Nagranie z Wieliczki. Kryminalni mieli rację, że uderzy po raz trzeci
Nastolatek został przyłapany na gorącym uczynku (Facebook, Materiały policyjne, KPP w Wieliczce)

Pracownicy sklepu ogólnospożywczego w podkrakowskiej Wieliczce żyli w strachu od 28 kwietnia. To wtedy po raz pierwszy do sklepu wtargnął złodziej uzbrojony w siekierę. Do kolejnej napaści doszło 16 maja. Wieliccy kryminalni przypuszczali, że sytuacja jeszcze się powtórzy.

Sprawca za każdym razem działał według tego samego schematu. Atakował pomiędzy godziną 21:30 a 22:30, tuż przed zamknięciem sklepu.

Wchodził do sklepu ubrany na czarno, na twarzy miał założone gogle do pływania (tak wynika z treści komunikatu, natomiast na nagraniu opublikowanym przez policję widać maskę na twarzy sprawcy), na głowie kaptur. W ręce trzymał siekierę, którą wykorzystywał do terroryzowania ekspedientek.

Sprawca żądał od kobiet wydania wszystkich pieniędzy. Gdy je otrzymał, wybiegał ze sklepu i uciekał w pobliskie zabudowania. Tam trop się urywał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Roladki tatarskie. O niebo lepsze od zwykłych mielonych
Wieliccy policjanci zabezpieczyli ślady, nagrania z monitoringów, poczynili też szereg ustaleń oraz czynności operacyjnych w celu ustalenia tożsamości sprawcy przestępstw. Kryminalni byli prawie pewni, że sprawca spróbuje uderzyć jeszcze raz — informuje policja.

17-latek przyłapany na gorącym uczynku

Policjanci się nie pomylili: bandyta z siekierą wrócił do sklepu 29 maja około godz. 22.30. Tym razem został przyłapany na gorącym uczynku, tuż po tym, jak zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy.

Co szokujące, sprawca ma zaledwie 17 lat. To mieszkaniec gminy Wieliczka.

31 maja br. 17- latkowi przedstawiono 3 zarzuty, dwa z nich dotyczą dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, natomiast jeden usiłowania dokonania takiego rozboju. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata — przekazała policja.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić