oprac. Natalia Jasińska| 
aktualizacja 

Kobieta go zaczepiła. Został pobity i okradziony na 16 tys. zł

40

19 stycznia około godziny 23:00 przy Alejach Jerozolimskich 181 w Warszawie doszło do napaści na mężczyznę. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała oraz skradziono mu mienie o łącznej wartości ponad 16 tys. zł. Policja apeluje o pomoc.

Kobieta go zaczepiła. Został pobity i okradziony na 16 tys. zł
Osoby podejrzane (ochota.policja.gov.pl)

Do zdarzenia doszło 19 stycznia br. około godziny 23:00 przy Alejach Jerozolimskich 181. Pokrzywdzony, wracając z pracy, został zaczepiony, a następnie zaatakowany przez nieznaną mu kobietę oraz dwóch towarzyszących jej mężczyzn. 

W wyniku zdarzenia zaatakowany mężczyzna doznał obrażeń ciała. Dodatkowo sprawcy ukradli mu mienie o łącznej wartości 16 tys. złotych. 

Wydział kryminalny z Ochoty prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Apel policji

Policja apeluje, aby wszyscy, którzy rozpoznają osoby na publikowanych zdjęciach lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat kontaktowali z policjantami pod numerem telefonu 47 723-93-79 lub pod całodobowym numerem telefonu 47 723-93-50.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "To dalej polityka, a nie biznes". Ekspert o zamieszaniu wokół podwyżki cen biletów PKP Intercity

Informacje można również przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl.

Złodziej rzucił się z nożem na policjantów

Z kolei w środę 28 lutego br. około godziny 9.00 policyjny patrol z Targówka został skierowany na ulicę Głębocką, gdzie w jednym ze sklepów ujęto na kradzieży mężczyznę. Na miejscu mundurowi dowiedzieli się, że obsługa sklepu odizolowała agresywnego klienta w pokoju służbowym, a mężczyzna zabarykadował się w nim i je demoluje. Pracownicy ostrzegli, że posiada on nóż.

Mundurowi próbowali uspokoić mężczyznę, wydawali mu polecenia do zachowania zgodnego z prawem. A gdy to nie poskutkowało, użyli środków przymusu bezpośredniego. Na miejscu interweniował dodatkowy patrol.

Gdy mundurowi ponownie otworzyli drzwi pomieszczenia, mężczyzna rzucił się na nich z nożem. Na szczęście policjanci zdążyli się wycofać. Nie odnieśli żadnych obrażeń.

56-latek w kajdankach trafił do szpitala, a następnie do komisariatu przy ulicy Chodeckiej. Tam został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Policjanci potwierdzili jego dane. Był to mieszkaniec Pragi Północ. Mężczyzna miał już wcześniej problemy z prawem, był wielokrotnie karany.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że w specjalnie przygotowanej do kradzieży torbie 56-latek chciał wynieść ze sklepu asortyment warty ponad 2200 złotych (elektronarzędzia, baterie, taśmy, wideodomofon).

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić