NMM| 
aktualizacja 

17-latek spisany przez policję. To siostrzeniec premiera Morawieckiego

18

Franek Broda, siostrzeniec Mateusza Morawieckiego, został spisany przez policję w niedzielę. Stało się to podczas zorganizowanego przez niego głośnego wydarzenia.

17-latek spisany przez policję. To siostrzeniec premiera Morawieckiego
Franek Broda został spisany przez policję. (FORUM)

Siostrzeniec premiera zorganizował wydarzenie, które promowane było na Facebooku. Młodzi ludzie zebrali się pod wrocławskim pręgierzem, aby "zapalić znicze dla ofiar, które przez tyle lat nie mogły oczekiwać żadnej sprawiedliwości".

Chodzi o ukaranie przez Stolicę Apostolską kard. Henryka Gulbinowicza, którego oskarżono o ukrywanie pedofilii w Kościele i molestowanie seksualne. Według Franka Brody ofiary 97-letniego dziś Gulbinowicza nie doczekały się nie tylko sprawiedliwości, ale w dodatku musiały patrzeć, jak ten "zostaje honorowym obywatelem".

Franek Broda stanął przed zgromadzonymi i zaczął przemawiać. Wkrótce na teren pręgierza przyjechały służby.

Policjanci wylegitymowali jedną osobę. Był to mężczyzna, który używał urządzeń nagłaśniających. Czynności zostały podjęte w związku z art. 156 ustawy Prawo o Ochronie Środowiska, który to mówi o zakazie używania instalacji nagłaśniających na terenie publicznych miejsc, terenach zabudowanych - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską oficer prasowy asp. sztab. Łukasz Dutkowiak.

Na Facebooku udział w wydarzeniu, które zorganizował siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego, zadeklarowało 300 osób. To nie pierwsza tego typu inicjatywa, której przewodniczy 17-letni aktywista. Broda jest też znany m.in. z popierania Strajku Kobiet.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić