Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Siostrzeniec Morawieckiego na proteście. "Od początku strajkuję"

17

W poniedziałek 26 października w całej Polsce odbyły się protesty przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. We Wrocławiu do protestujących przyłączył się siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego, Franek Broda.

Siostrzeniec Morawieckiego na proteście. "Od początku strajkuję"
Wrocław. Protestujący wyszli na ulice (PAP, PAP, Maciej Kulczyński)

Wrocław. Protestujący wyszli na ulice

W poniedziałek 26 października centrum Wrocławia - podobnie jak i innych miast w Polsce - było zablokowane przez protestujących. Do Strajku Kobiet przyłączył się także Franek Broda, siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego.

Siostrzeniec premiera Morawieckiego protestuje

Od samego początku strajkuję. Byłem w Warszawie, byłem na Ostrowie Tumskim, wczoraj byłem w kościele i wrzuciłem na tacę banknoty z hasłami strajku kobiet. Wygramy tę wojnę, a PiS-owi powiemy jedno: wypierd...ć – powiedział cytowany przez "Gazetę Wyborczą" Franek Broda, siostrzeniec premiera.

Franek Broda od dawna stoi w opozycji do rządu kierowanego przez jego wujka, Mateusza Morawieckiego. Jak przypomina Fakt24, Broda już w lutym zamierzał zorganizować we Wrocławiu protest "W Obronie Demokracji - Przeciw TVP". Niedawno sprzeciwiał się też objęciu przez Przemysława Czarnka funkcji ministra edukacji.

Podczas poniedziałkowych protestów centrum Wrocławia było zablokowane od 16:00 do 21:30. Protestujący znaleźli się na wszystkich większych skrzyżowaniach w mieście.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić