17-latek z Torunia oskarżony o gwałcenie siostry. Rusza proces

52

Już za kilka dni 17-letni licealista z Torunia stanie przed sądem. Z ustaleń prokuratury wynika, że nastolatek wielokrotnie zgwałcił swoją małoletnią siostrę. Oskarżony Cezary W. przyznał się do winy na etapie śledztwa.

17-latek z Torunia oskarżony o gwałcenie siostry. Rusza proces
17-latek z Torunia oskarżony o gwałcenie siostry. Rusza proces (Pexels)

Już we wtorek, 23 stycznia br., o godzinie 8.45. przed Sądem Okręgowym w Toruniu stanie Cezary W.. 17-latek oskarżony jest o wielokrotne zgwałcenie swojej małoletniej siostry.

Jeszcze nie wiadomo, czy młody mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem z wolnej stopy, czy też będzie doprowadzany na salę przez policję z aresztu. Przypomnijmy, że do 8 grudnia ubiegłego roku licealista był tymczasowo aresztowany. Tego dnia jednak sąd uchylił mu areszt.

Decyzję tę zaskarżyliśmy - przekazuje "Nowościom" prokurator Marcin Licznerski, szef Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Program specjalny Wirtualnej Polski, wydanie 10.01

Sąd toruński wysłał zażalenie wraz z aktami sprawy do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, władnego rozstrzygnąć kwestię aresztu.

Nastolatek z Torunia wielokrotnie zgwałcił swoją siostrę

Cezary W. był uczniem liceum, gdy doszło do przestępstwa. Prokuratura, po przeprowadzeniu śledztwa, oskarża chłopaka o wielokrotne gwałcenie siostry przez ponad pół roku - od maja 2022 do grudnia 2022 roku.

W tym czasie nastolatek kilkanaście razy doprowadził dziewczynkę do obcowania płciowego, a także poddawania się tak zwanym innym czynnościom seksualnym.

Siostra broniła się przed bratem. Jednak nastolatek używał przemocy - wykorzystywał przewagę fizyczną, używał siły, nie reagował na protesty.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Cezary W. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył też wyjaśnienia, które z uwagi na charakter sprawy nie mogą być ujawnione na tym etapie; być może sąd wyłączy jawność rozprawy - przekazuje prokurator rejonowy Marcin Licznerski.

Licealista z Torunia będzie sądzony jak dorosły

Oskarżenia wobec Cezarego W. są poważne. Prokuratura zarzuca mu popełnienie przestępstw, które mają charakter zbrodni. To czyny obłożone karą minimalną w wysokości 3 lat pozbawienia wolności.

Warto podkreślić, że 17-latek odpowiada od razu przed Sądem Okręgowym w Toruniu i traktowany jest jak dorosły mimo niepełnoletności.

Za zgwałcenie osoby małoletniej, która jest rodzeństwem czy bliskim krewnym grozi od 3 do 20 lat więzienia (art. 197 par. 3 pkt. 3 Kodeksu karnego).

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić