Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

17-latka ukrywała ciążę przed ojcem i chłopakiem. Odpowie za śmierć noworodka

4

W środę Prokuratura Rejonowa w Łęczycy postawiła 17-latce zarzut zabójstwa noworodka. Dziewczyna nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień.

17-latka ukrywała ciążę przed ojcem i chłopakiem. Odpowie za śmierć noworodka
17-latka oskarżona o zabójstwo noworodka (Pixabay)

W środę 17-latka usłyszała zarzut zabójstwa swojego dziecka. Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, nie przyznała się do winy i odmówiła złożenia wyjaśnień.

Przesłuchanie odbywało się w szpitalu, gdzie przebywa podejrzana. Prokurator zdecydował o wystąpieniu z wnioskiem o areszt.

Z ustaleń wynika, że dziewczyna ukrywała ciążę i nie korzystała z pomocy lekarskiej, może to świadczyć o działaniu ze z góry podjętym zamiarem pozbawienia życia - przekazał Kopania.

W niedzielę w późnych godzinach wieczornych policja w Łęczycy dostała zgłoszenie, że do szpitala trafiła przywieziona przez ojca 17-latka. Lekarz stwierdził, że pacjentka prawdopodobnie przed kilkoma godzinami odbyła poród. Dziewczyna tłumaczyła, że poroniła, a płód pozostał w łazience.

17-latka mieszkała z ojcem w jednej z miejscowości w powiecie kutnowskim. W jej domu zabezpieczono torbę foliową z zakrwawionymi ręcznikami oraz łożyskiem. W pobliżu budynków gospodarczych znaleziono natomiast ciało noworodka.

Przeprowadzono sekcję zwłok noworodka

Sekcja zwłok wykazała, że dziecko urodziło się żywe, a prawdopodobną przyczyną śmierci był rozległy uraz głowy, który mógł być spowodowany "narzędziem tępokrawędzistym".

Zdaniem śledczych 17-latka ukrywała ciążę przed otoczeniem, w tym przed ojcem, z którym mieszkała, a także przed swoim o 7 lat starszym chłopakiem. Nie korzystała również z pomocy lekarskiej.

Zobacz także: Leszno. Zamówił egzotyczny masaż. Nie spodziewał się takiego finału

Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić