18-latka za kierownicą. Naganne zachowanie. Wszystko się nagrało.

300

Na jednym z przejść dla pieszych w Piaskach (woj. wielkopolskie) niemalże doszło do tragicznego zdarzenia. 18-letnia kierująca nie ustąpiła na pasach pierwszeństwa pieszemu. Jej "wyczyn" zarejestrowała kamera monitoringu.

18-latka za kierownicą. Naganne zachowanie. Wszystko się nagrało.
"Wyczyn" 18-latki nagrała kamera (Policja)

Szczegóły sprawy przedstawiła Komeda Powiatowa Policji w Gostyniu. 5 kwietnia kamera monitoringu miejskiego w Piaskach zarejestrowała niezwykle niebezpieczną sytuację z udziałem samochodu osobowego. Kierujący nie ustąpił pieszemu pierwszeństwa na przejściu dla pieszych.

Sytuacja w Piaskach mogła zakończyć się tragicznie. Na opublikowanym przez policję nagraniu wideo z monitoringu widać dwa samochody zbliżające się do przejścia dla pieszych z przeciwnych stron. Kierujący białym dostawczakiem zgodnie z zasadami kodeksu ruchu drogowego zatrzymał się, aby ustąpić pieszemu pierwszeństwa. Mężczyzna wszedł na pasy i niemalże wpadł pod koła jadącej z naprzeciwka osobówki, która nie zamierzała się zatrzymać.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Na szczęście samochód nie potrącił pieszego. Sytuacja zakończyła się na strachu, gdyż mężczyzna zdążył zauważyć nadjeżdżający pojazd i zatrzymać się w połowie "zebry".

Dzięki nagraniu z monitoringu policjanci dotarli do sprawczyni niebezpiecznej sytuacji. Kierującą okazała się 18-latka, która dopiero zdobyła prawo jazdy. Nastolatka zapewne na całe życie zapamięta, że na przejściach dla pieszych musi ustępować osobom przechodzącym. Za jej wybryk policja ukarała ją mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jej konto trafiło 10 punktów.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić