aktualizacja 

19-latek zrobił to na oczach policjantów. Grozi mu gigantyczna grzywna

249

19-latek z Bytomia nie wykazał się cierpliwością i znajomością przepisów. Może dlatego, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Na oczach policjantów ominął oczekujące na otwarcie przejazdu kolejowego samochody, po czym wjechał na przejazd, choć nie był jeszcze otwarty. Grozi mu gigantyczna grzywna.

19-latek zrobił to na oczach policjantów. Grozi mu gigantyczna grzywna
19-latek nie mógł się doczekać, aż otworzą przejazd kolejowy. Na oczach policjantów ominął zapory. (Policja)

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na przejeździe kolejowym przy ulicy Ziemskiej w Zabrzu. 19-letni kierowca volkswagena nie chciał czekać, aż przejazd kolejowy zostanie do końca otwarty.

Młody mężczyzna wyminął oczekujące prawidłowo pojazdy i wjechał na przejazd, pomimo że zapory nie były całkiem otwarte, a sygnalizacja świetlna wyraźnie tego zakazywała. Wszystko to stało się na oczach policjantów z grupy SPEED, którzy byli tam w nieoznakowanym radiowozie.

19-latek został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało, młody mieszkaniec Bytomia nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i był już za to w przeszłości karany.

19-latkow grozi 30 tys. grzywny

Za wjechanie na przejazd kolejowy pomimo zamkniętych rogatek 19-lateko został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych. W związku ujawnionym przez policjantów kierowaniem pojazdu bez wymaganych uprawnień sporządzono dokumentację, która zostanie przesłana do sadu. Teraz mężczyźnie grozi kara grzywny do 30 tysięcy złotych oraz obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zobacz także: 30. Finał WOŚP. Kulisy powstania Orkiestry i cała prawda o Jurku Owsiaku
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić