o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

20 dzieci w ciągu 10 dni. Nowa choroba w Polsce. Lekarz ostrzega

148
Podziel się

Okazuje się, że dzieci, które przeszły zakażenie koronawirusem również przechodzą powikłania. Przypadki odnotowano w całej Polsce, w tym w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

20 dzieci w ciągu 10 dni. Nowa choroba w Polsce. Lekarz ostrzega
Matka z dzieckiem u lekarza. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
bEsgVVUB

Dzieci zazwyczaj przechodzą łagodniej zakażenie koronawirusem. Niestety najnowsze doniesienia z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi mówią o powikłaniach po chorobie, które występują u coraz większej liczby najmłodszych. Dotyczy to pacjentów na terenie całego kraju.

U dzieci występuje ten sam problem. Coraz więcej z nich choruje na wieloukładowy zespół zapalny PIMS-TS. Niestety w niektórych przypadkach może on spowodować fatalne skutki. Do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi w ciągu ostatnich 10 dni trafiło aż 20 nowych pacjentów z tym schorzeniem. Profesor Krzysztof Zeman przyznał, że lekarze poznają nieznaną im dotychczas jednostkę chorobową.

bEsgVVUD
W ostatnim czasie do specjalistycznych ośrodków pediatrycznych w kraju zaczęły trafiać dzieci z PIMS i nie są to już pojedyncze przypadki - powiedział powiedział prof. Krzysztof Zeman, szef Kliniki Pediatrii, Immunologii i Nefrologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Profesor przekazał również niepokojący fakt. Okazuje się, że w momencie przyjęcia do placówki dzieci są już zwykle w stanie średniociężkim lub ciężkim. Objawem są zazwyczaj bóle brzucha. Specjalista przekonuje w Polsat News, że jest to choroba wieloukładowa, co oznacza, że przejawia się w różny sposób.

Profesor Zeman dał wskazówkę dla wszystkich rodziców. Kluczowe jest wyłapanie rozwijającego się u dziecka stanu zapalnego, który pojawia się po zakażeniu. Często dotyka to również tych najmłodszych, którzy przeszli chorobę bezobjawowo. Objawy występują zazwyczaj od dwóch do czterech tygodni po wyzdrowieniu. Według ekspertów stan chorych zmienia się niezwykle dynamicznie.

bEsgVVUJ
W czasie leczenia staramy się zatrzymać rozwijający się nadmiernie proces zapalny - przyznał profesor.
Zobacz także: Siostra Chmielewska o hejcie pod adresem Kościoła katolickiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsgVVVe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(148)
Pawel
6 miesięcy temu
Lekarz byl Bogiem dawniej ze wszystko umi teraz rozwija skrzydła by uciec ' gdzie tam niewie nikt gdzie
Pacjent
6 miesięcy temu
Tu nie chodzi o nas tylko o was pacjentów.Tloczacych się w korytarzach pod gabinetami (wszyscy pamiętajmy jak było przed pandemią)Starsi pacjenci przychodzący wcześniej aby sobie pogadać w kolekcje do lekarza z różnymi schorzeniami,infekcjami idt.Nie wyobrażam sobie otwartych przychodni jak wcześniej każdy z państwa przyszedłby do przychodni z temperaturą,katarem z osłabieniem,bólem brzucha z chorobą nowotworową cała przychodnia stałaby się "bombą"dla wszystkich.Czy naprawdę tego chcemy?
Maro
6 miesięcy temu
W roku 1970 panował wirus hong kong nikt wtedy nie zamykał przychodni, szpitali , szkołę dopiero nam zamknięto jak zostało nas trzech w klasie i nie było już kogo uczyć bo prawie wszyscy byli chorzy. Według statystyk zachorowało 6 milionów Polaków zmarło 25 000 ale życie toczyło się normalnie bez straszenia, paniki i zamykania wszystkiego.
bEsgVVVf
Jola
6 miesięcy temu
W pierwszej kolejności szczepić lekarzy i personel medyczny dopiero resztę w kolejności
Jola
6 miesięcy temu
Ta teleporada to jest porażka i totalna ściema jak można przez telefon zbadać pacjenta to tak jak zjeść bułkę przez szybę piekarni
Żona
6 miesięcy temu
Jestem żoną medyka. Któregoś razu wrócił z dyżuru z gorączką. Koleżanka go następnego dnia zbadała. Przypisała leki. Nie podejrzewała korony. Nie zleciła badań. Antybiotyk nie działał. Gorączka nie dawała się zbic. Sam zgłosił się by zrobić test. Wyszedł pozytywny. Od tego momentu zostaliśmy objęci kwarantanną. Stan zdrowia męża medyka pogarszał się. Ie ch ial żadnego znajomego prosić o pomoc medyczna. Nie chciał ich naraża. Sam walczył z chorobą. Stan zdrowia na tyle się pogorszył że sama zainterweniowalam. Poprosiłam jego znajomych o kontakt z nim. To oni namówili go by zgłosił się do szpitala. Tak też zrobił. W szpitalu okazo się że zgłosił się niemal w ostatnim momencie. Odrazu pod tlen. Wciąż gorączkował. Ale był pod opieką. W szpitalu też nie mogli zbic gorączki. Kazali mi się modlić. Co przeżyłam to moje... A mój mąż martwił się o nas. Czy my zdrowi. Nikt z nas w domu nie został zarażony chociaż spałam z nim chorym i pilnowałam go. Mieliśmy robione testy. Znajoma, która miała wyższa saturacje płuc niż mój mąż, przegrała walkę o życie. Mój mąż, Medyk, wygrał. Po kilku miesiącach wrócił do pracy. Codziennie się o niego boję. Codziennie boję się o siebie i swoją rodzinę. Pracuję. Mam kontakt z ludźmi. Nie mam pojęcia na czym polega fenomen mojej odporności.
nik
6 miesięcy temu
Jak lekarze tak boja się pacjentów to niech nie jeżdżą na zakupy.Zamiast pracowników aptek którzy nie s uważam narażeni BO SĄ BARDZO DB ODGRODZENI OD PACJENTÓW a narażeni są pracownicy marketów,hurtowni budowlanych..Można podziwiać tych ludzi za ich odwagę i poświęcenie.Nie są tchórzami jak nasi w przychodniach.
śmiechu warte
7 miesięcy temu
No i dobrze , że wiedzą a co z leczeniem bo pewno w lesie !!! Nie ośmieszajcie się tą służbą zdrowia bo daleko wam do np. niemieckiej !!!
310366
7 miesięcy temu
Naszym lekarzom to pasuję,politykom tagrze grypa na wczasach a z mandatów i kar znów będzie kasa
Hania
7 miesięcy temu
Po co mowic zeby starszych ludzi szczepic jak nawet na wizyty umowione na kture czekalam rok a moze dluzej przepadly dac wszystkim staruchom trucizne beda miel spokoj starsi ludzie sa nikomu potrzebni to co teraz doczekalismy
Hania
7 miesięcy temu
Lekarze w dzisiejszych czasach to sa ludzie zeby jak najwiecej kasy jednostki jeszcze pozostaly co odpowiednio chca leczyc ludzi o dziki i inne zwierzenta lepiej sie dba pytam dlaczego w przychodniach nie przyjmuja ludzi tak jak dawniej ja mam problemy ze zrdowiem wszystko mi dokucza przydaloby sie zrobic badania ale rozmowa przez telefon ??
C1t4d3l
7 miesięcy temu
O2 skąd wy bierzecie te informacje, o PIMS-TS było już słychać w czerwcu 2020. jaka niby nowa choroba? zajmijcie się czymś aktualnym albo serio zniknijcie ze swoim portalem.
mosi
8 miesięcy temu
Taaa, powikłania "po kowidzie". A tymczasem to z powodu zaniedbania diagnostyki/leczenia innej choroby z powodu blokady dostępu do lekarzy.
bEsgVVUX
lena
8 miesięcy temu
te pieniądze na lekarzy i pielęgniarki ratowników ,diagnostów zjada administracja NFZ tam się nic nie robi praktycznie tylko zabiera pieniądze od pacjentów i daje swoim to ,takie mamy rządy jest około jednej trzeciej wszystkich składek ma NfZ dla siebie tam u nich jest mnóstwo stanowisk bez żadnej pracy po prostu są wymyślone i udają że coś robią wszyscy zatrudnieni w NfZ to po znajomości a lekarzo ,i innym prac sł zdrowia płaci sie ochłapy .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić