Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Czerwony Krzyż bije na alarm! Większe zagrożenie niż koronawirus

15

Szalenie niepokojące są ostatnie komunikaty napływające z Czerwonego Krzyża. Według doniesień tej organizacji dużym niebezpieczeństwem są zmiany klimatu. I to większym niż koronawirus!

Czerwony Krzyż bije na alarm! Większe zagrożenie niż koronawirus
Zmiany klimatyczne są niesamowicie groźne - alarmuje Czerwony Krzyż (Pikist)

Czerwony Krzyż donosi, że od czasu ogłoszenia przez WHO pandemii koronawirusa świat ucierpiał w wyniku przeszło 100 katastrof. Wiele wynikało ze zmian klimatycznych. Dotknęły one przeszło 50 mln ludzi.

Raport Czerwonego Krzyża opisuje portal phys.org. Zaznaczono, że zmiany klimatyczne są groźniejsze dla człowieka aniżeli koronawirus. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę szerszą perspektywę.

Niestety nie ma szczepionki na zmiany klimatu - zaznaczył sekretarz generalny Czerwonego Krzyża Jagan Chapagain, nawiązując w ten sposób do tego, że wkrótce ma się pojawić szczepionka na COVID-19.

Czerwony Krzyż ostrzega. Świat musi reagować!

Czerwony Krzyż nie ma złudzeń. Świat powinien zareagować na zmiany klimatycznie. Tak samo pilnie, jak na pandemię koronawirusa.

Problem globalnego ocieplenia będzie wymagał znacznie trwalszych działań i inwestycji, aby naprawdę ochronić ludzkie życie na Ziemi - powiedział Chapagain, cytowany przez WP Wiadomości.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić