24-letni Kornel zaginął w Tatrach. Jego samochód znaleziono na Słowacji

19

Trwają poszukiwania 24-letniego Kornela Kosarzyckiego, który po raz ostatni był widziany w środę, 14 lipca w Tatrach Słowackich. Miał wrócić 17 lipca, ale do teraz nie ma z nim żadnego kontaktu. Jego samochód znaleziono na parkingu w słowackiej Tatrzańskiej Jaworzynie.

24-letni Kornel zaginął w Tatrach. Jego samochód znaleziono na Słowacji
Zaginął 24-letni Kornel Kosarzycki (Facebook)

Słowackie i polskie służby górskie szukają 24-letniego Kornela Kosarzyckiego. 14 lipca mężczyzna zaparkował swój samochód w słowackiej miejscowości Tatrzańska Jaworzyna, skąd udał się na wycieczkę górską. Po raz ostatni był widziany w środę 14 lipca około godziny 17.00.

O poszukiwaniach mężczyzny napisał fanpage "Zaginieni Cała Polska". Administratorzy proszą o kontakt wszystkie osoby, które w dniach 15-18 lipca 2021 roku (czwartek-niedziela) były w rejonie Doliny Jaworowej lub Doliny Zadnich Koperszadów i mogły widzieć zaginionego. Słowackie służby proszą o kontakt pod numer 052 7877711.

Zaginął 24-letni Polak. Brat apeluje o pomoc

O zaginięciu poinformował też brat zaginionego mężczyzny na forum poświęconym tematyce górskiej. "Szukam mojego brata, miał wrócić w sobotę, a do dzisiaj nie ma z nim żadnego kontaktu. Została już powiadomiona policja, TOPR oraz słowackie służby. [...] Może ktoś spotkał go na szlaku" - napisał.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jak przekazał brat zaginionego mężczyzny, 24-letni Kornel był doświadczonym górołazem, wielokrotnie wychodził w góry, również na wysokie szczyty. Brał udział w wycieczkach zarówno po stronie polskiej jak i po słowackiej. Był też dobrze wyposażony.

Ratownicy i rodzina proszą o kontakt

Poszukiwania prowadzi Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz jego słowacki odpowiednik - Horska Zachranna Sluzba.

Jak informuje rodzina zaginionego, mężczyzna ma szczupłą budowę ciała i wzrost około 194 cm. Ratownicy proszą każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionego, aby skontaktowali się z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić