Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

24-letni Kornel zaginął w Tatrach. Jego samochód znaleziono na Słowacji

14
Podziel się:

Trwają poszukiwania 24-letniego Kornela Kosarzyckiego, który po raz ostatni był widziany w środę, 14 lipca w Tatrach Słowackich. Miał wrócić 17 lipca, ale do teraz nie ma z nim żadnego kontaktu. Jego samochód znaleziono na parkingu w słowackiej Tatrzańskiej Jaworzynie.

24-letni Kornel zaginął w Tatrach. Jego samochód znaleziono na Słowacji
Zaginął 24-letni Kornel Kosarzycki (Facebook)

Słowackie i polskie służby górskie szukają 24-letniego Kornela Kosarzyckiego. 14 lipca mężczyzna zaparkował swój samochód w słowackiej miejscowości Tatrzańska Jaworzyna, skąd udał się na wycieczkę górską. Po raz ostatni był widziany w środę 14 lipca około godziny 17.00.

O poszukiwaniach mężczyzny napisał fanpage "Zaginieni Cała Polska". Administratorzy proszą o kontakt wszystkie osoby, które w dniach 15-18 lipca 2021 roku (czwartek-niedziela) były w rejonie Doliny Jaworowej lub Doliny Zadnich Koperszadów i mogły widzieć zaginionego. Słowackie służby proszą o kontakt pod numer 052 7877711.

Zaginął 24-letni Polak. Brat apeluje o pomoc

O zaginięciu poinformował też brat zaginionego mężczyzny na forum poświęconym tematyce górskiej. "Szukam mojego brata, miał wrócić w sobotę, a do dzisiaj nie ma z nim żadnego kontaktu. Została już powiadomiona policja, TOPR oraz słowackie służby. [...] Może ktoś spotkał go na szlaku" - napisał.

Jak przekazał brat zaginionego mężczyzny, 24-letni Kornel był doświadczonym górołazem, wielokrotnie wychodził w góry, również na wysokie szczyty. Brał udział w wycieczkach zarówno po stronie polskiej jak i po słowackiej. Był też dobrze wyposażony.

Ratownicy i rodzina proszą o kontakt

Poszukiwania prowadzi Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz jego słowacki odpowiednik - Horska Zachranna Sluzba.

Jak informuje rodzina zaginionego, mężczyzna ma szczupłą budowę ciała i wzrost około 194 cm. Ratownicy proszą każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionego, aby skontaktowali się z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
krk
rok temu
a satelity nie działają?
moher I sortu
rok temu
Niezbadane są wyroki boskie.
pawel
rok temu
jeśli nasza kochana policja będzie go szukać tak jak szukają I Wieczorek ...
Adzia
rok temu
Dlaczego w góry, piękne, ale niebezpieczne, ludzie wychodzą sami? Mój syn też jest taki narwany i nie mogę przetłumaczyć,że na trudnym terenie zawsze lepiej być z kimś.
Spięty
rok temu
górołaz?!? co to takiego słyszałem o grotołazach. Taternik, alpinista, trekkingowiec górski, turysta górski, wspinacz
:(((
rok temu
Horska Slużba za znalezienie szwagra 10 lat temu, policzyła sobie 7OOO euro.
NICK123456
rok temu
mędrcy...
gość
rok temu
Młody człowiek i nie wziął ze sobą chociaż telefonu zamiast brata ?
gość
rok temu
24 letni górołaz to jak bardzo doświadczony , aby po górach chodzić samamu ? Dobrze zaopatrzony to dlaczego nie można go namierzyć ?
Niskołaz
rok temu
Obawiam się że, jak z niego doświadczony górołaz to mogła go "rutyna" zgubić...i leży gdzieś pod urwiskiem...trzeba by sprawdzić..
Alka
rok temu
W Tatrach zabłądzić raczej nie można chyba że będziemy spacerować w koło.
Realista
rok temu
Obawiam się, że mógł spotkać niedźwiedźia.
Marucha
rok temu
Sprawdzali okoliczne groty ?
0098
rok temu
POTRZEBNY TAM BĘDZIE SPECJALISTA Z CZŁUCHOWA
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić