Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

7-latek zaginął w górach. Nagranie z akcji ratunkowej GOPR

8
Podziel się

7-letni chłopiec niezauważony przez opiekunów oddalił się z miejsca biwakowania w okolicach Jaślisk (woj. podkarpackie). Dzięki intensywnym działaniom służb dwugodzinne poszukiwania zakończyły się szczęśliwie. Grupa Bieszczadzka GOPR opublikowała w sieci film z finału akcji. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

7-latek zaginął w górach. Nagranie z akcji ratunkowej GOPR
7-latek z autyzmem szczęśliwie odnaleziony w Beskidzie Niskim (Facebook, GOPR Bieszczady)
bEDIjhqZ

7-letni uczestnik obozu terapeutycznego w okolicy Góry Kamarka w Jaśliskach oddalił się od grupy podczas górskiej wycieczki w miniony wtorek. Początkowo opiekunowie rozpoczęli poszukiwania na własną rękę, jednak gdy nie przynosiły one rezultatu, zawiadomili służby.

Beskid Niski. Zorganizowana akcja poszukiwawcza 7-latka z autyzmem

Na miejsce skierowano policjantów z komisariatów w Dukli oraz Rymanowa, które znajdują się najbliżej punktu zaginięcia. W akcję poszukiwawczą włączyli się także strażacy oraz ratownicy GOPR, wyposażeni w drona z kamerą termowizyjną i specjalistyczny sprzęt oraz przewodnika z psem tropiącym.

bEDIjhrb

Ze względu na teren, w którym zaginął chłopiec, służby skontaktowały się z pracownikiem Lasów Państwowych i okolicznymi myśliwymi, którzy znają topografię tego obszaru jak własną kieszeń. W działania zaangażowany został także policyjny śmigłowiec i policjanci z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z Rzeszowa.

7-latek szczęśliwie odnaleziony w Beskidzie Niskim

W końcu wyszkolony pies wskazał kierunek, w którym mógł oddalić się 7-latek. Wskazany obszar objęto monitoringiem drona. Na miejsce skierowano strażaka, policjanta i ratownika GOPR.

bEDIjhrh

Po 2 godzinach poszukiwań ratownik odnalazł chłopca. Po konsultacji medycznej dziecko zostało oddane opiekunom - podaje lokalny portal dziejesienapodkarpaciu.pl.

W niedzielę GOPR Bieszczady umieścił na Facebooku poruszające wideo z finału akcji. Na nagraniu z drona widać, jak bezpieczny już 7-latek pod opieką ratowników wraca do swoich opiekunów.

bEDIjhri
Zobacz także: Hipotezy odnośnie do tragedii w Antoninie. "Opieka była niewłaściwa"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDIjhrC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
jamci
2 miesiące temu
a opiekunowie na kawce?
Gość
2 miesiące temu
Fajny film :)
Grzmo
2 miesiące temu
Jak w akcji byli myśliwi to mały miał wielkie szczęście że odruchowo nie pomylili go z dzikiem i nie zaczęli strzelać, chociaż prawdopodobnie gdyby w niego celowali to byłby dość bezpieczny.. Trzymaj się mały ludku i niech szczęście cię nie opuszcza!
bEDIjhrD
Dron
2 miesiące temu
Miał szczęście ten mały turysta.
ania
2 miesiące temu
Oboz terapeutyczny ?dobre sobie
aga
2 miesiące temu
Fajny oboz jak nikt dzieci nie pilnuje pewnie opiekunowie gapili sie w telefony
siwy kruk
2 miesiące temu
Może by takim dzieciom zakładać jakieś nadajniki lokalizacyjne ? Przynajmniej na czas pobytu poza stałym miejscem zamieszkania.
Las
2 miesiące temu
Z drona to tylko seks kręcić.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić