Jan Manicki
Jan Manicki| 

26-latek zgwałcił biegaczkę. Drugą ofiarą miała być 16-latka

42

W miejscowości Skoki w Wielkopolsce mężczyzna zgwałcił 33-letnią biegaczkę. Okazuje się, że tego samego dnia usiłował także zgwałcić 16-latkę. Policja zatrzymała napastnika, a prokuratura postawiła mu zarzuty. Oskarżony przyznał się do winy.

26-latek zgwałcił biegaczkę. Drugą ofiarą miała być 16-latka
26-latek został doprowadzony na przesłuchanie przez policję (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Do napaści seksualnej doszło w piątek 19 lutego w pobliżu cmentarza w Skokach. Mężczyzna zaatakował 33-letnią kobietę, która wyszła wieczorem pobiegać. 26-letniego napastnika zatrzymano w sobotę.

Zgwałcił 33-latkę. Prokuratura stawia zarzuty

Policja poinformowała, że mężczyzna nie stawiał oporu przy zatrzymaniu. Nie był wcześniej karany za podobne przestępstwa. Jak powiedział rzecznik poznańskiej prokuratury Łukasz Wawrzyniak, 26-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Usłyszał dwa zarzuty: usiłowania zgwałcenia 16-latki oraz zgwałcenia 33-latki, to w związku z tym drugim czynem wszczęto poszukiwania – opisał.

Usiłował zgwałcić 16-latkę. Przyznał się do stawianych zarzutów

Napaść na 16-latkę miała miejsce również 19 lutego w Skokach. Policjantom udało się ustalić okoliczności tego zdarzenia na podstawie nagrań monitoringu. Funkcjonariusze dotarli także do świadka.

Podejrzany przyznał się, złożył wyjaśnienia, opisał przebieg tych zdarzeń przed policją, przed prokuratorem, jak i w trakcie eksperymentu procesowego – przekazał Wawrzyniak.

Obejrzyj także: Zaatakował i zgwałcił kobietę w warszawskim parku. Sprawę bada prokuratura

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić