Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

351 osób zarażonych koronawirusem. Wszystko przez wesela

68

Od momentu, kiedy rząd zezwolił na organizację wesel, koronawirusem zaraziło się 351 osób. Na kwarantannę trafiło ok. 2333 osób.

351 osób zarażonych koronawirusem. Wszystko przez wesela
Od kiedy wesela można organizować, aż 351 osób zostało zakażonych koronawirusem. (Twitter, @lbnbusinessnews)

Do zakażeń koronawirusem podczas wesel dochodzi głównie w Małopolsce, a w szczególności na Podhalu. Z tego powodu sanepid nie zaleca organizowania wesel właśnie tam. W szczególności chodzi o Nowy Sącz, Suchą Beskidzką oraz Wadowice.

350 osób zarażonych koronawirusem. Wszystko przez wesela

Weselnych ognisk koronawirusa było aż 29. Jak uważają eksperci, wesela to idealny moment na wzmożoną transmisję koronawirusa. Uroczystość odbywa się w zamkniętym pomieszczeniu z dużo liczbą ludzi. Goście obejmują się, wspólnie śpiewają i całują na powitanie i pożegnanie.

Jak podaje Jan Bondar z Głównego Inspektoratu Sanitarnego, "początek wesel jest zgodny z wytycznymi". Rzecznik dodaje, że dopiero później, "wraz z rozwojem wesela dystans ulega skróceniu" – podaje rmf24.pl.

Dlatego osobom starszym, które uczestniczą w weselu, zaleca się skracanie czasu przebywania na takiej uroczystości. Najlepiej również przenieść wydarzenie na świeże powietrze.

Rzecznik GIS-u dodaje również, że ustalenie kręgu osób, które mogą być potencjalnie zarażone, nie jest takie proste. Goście weselni rozjeżdżają się do swoich domów. Zanim pojawią się pierwsze objawy zakażenia, ludzie zdążą się kontaktować ze swoimi pracownikami, przyjaciółmi itd.

Zobacz także: Żużel. Pierwszy zakażony. Czy przez COVID-19 nie dokończymy sezonu?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić