o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Groźny efekt pandemii COVID-19. Następstwa mogą być gorsze niż sam koronawirus

27
Podziel się

Eksperci z Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci zaobserwowali niepokojące zjawisko. Z ich ustaleń wynika, że w wyniku pandemii COVID-19 spadła liczba szczepień wykonywanych u nieletnich. Konsekwencje mogą być gorsze niż sam koronawirus.

Groźny efekt pandemii COVID-19. Następstwa mogą być gorsze niż sam koronawirus
W wyniku pandemii COVID-19 spada liczba szczepień u dzieci (Getty Images, David McNew , Staff)
bEDrUeEl

Na temat utrudnionego dostępu do szczepień wypowiedział się Tedros Adhanom Ghebreyesus. Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia poruszył ten temat w komunikacie prasowym.

Możliwe do uniknięcia cierpienie i śmierć, spowodowane brakiem rutynowych szczepień dzieci, mogą być znacznie większe niż sam COVID-19 – cytuje dyrektora WHO "Un Dispatch".
bEDrUeEn

Koronawirus: dlaczego przez pandemię COVID-19 jest mniej szczepień?

Z 82 państw dotkniętych pandemią aż trzy czwarte zgłosiło problemy z dostępnością szczepionek. Od stycznia do kwietnia 2020 roku po raz pierwszy od 28 lat na świecie zaobserwowano spadek szczepień przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi.

Zobacz także: Zobacz też: WHO: ''Koronawirus może nigdy nie odejść"

Jak wynika z ustaleń WHO, liczba szczepień spadła m.in. z powodu obaw rodziców przed wizytą w szpitalu. Ponad połowa badanych przyznała, że nie chce zabierać dzieci do placówek medycznych, ponieważ boi się zarażenia koronawirusem.

bEDrUeEt

W wielu państwach wystąpiły ograniczenia w transporcie publicznym. Kolejną przeszkodę w dotarciu do szpitala stanowią konieczność zachowania dystansu społecznego i brak dostępności pracowników medycznych. Wielu rodziców i opiekunów musi także sprostać dodatkowym obowiązkom zawodowym, które na nich nałożono w związku z kryzysem wywołanym pandemią COVID-19.

Problem dla opiekunów stanowią również ograniczenia w podróżowaniu. Najtrudniejszą sytuację zaobserwowano w państwach o niskich i średnim dochodzie, takich jak m.in. Indie, Angola, Meksyk, Pakistan, Filipiny czy Brazylia.

COVID-19 sprawił, że rutynowe wcześniej szczepienia stały się zniechęcającym wyzwaniem. Musimy (...) pilnie wznowić programy szczepień, zanim życie dzieci stanie się zagrożone przez inne choroby – wyjaśniła Henrietta Fore, dyrektor wykonawcza UNICEF.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDrUeEO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Janinazkonina
rok temu
Dzieci przestały chorować, bo rodzice nie chodzą z każdym katarkiem do lekarza i nie trują tych dzieci antybiotykami. To jest najgorsze zło.
Tom
rok temu
W Niemczech wszystko funkcjonuje tylko w Polsce niepotrafia pracowac do zwolnienia????
Kassandra
rok temu
Nie strasz nie strasz. ..
bEDrUeEP
928
rok temu
To po co ....... zatrzymaliscie świat. By było lepiej?? Wątpię
Bernadetta..
rok temu
TABAKIERKA. -. We Wrocławiu. POZ - y. Zamknięte dla pacjentów, lekarze pierwszegp kontaktu panicznie boją się przyjmować pacjentów,dzieci i dorosłych, niech Ci co nie wierzą w. COVID19. pomyślą dlaczego,Pandemia jest. Bernadetta.
Tabakierka
rok temu
Kościoły baseny restauracje itp pootwierane Tylko nasi internisci nie pracują coś tu nie tak
Bolek
rok temu
Nie ma żadnej pandemii, im mniej szczepień tym mniej śmierci
Rychu
rok temu
ponieważ boi się zarażenia koronawirusem - nie, to nie tak. Tylko jak pojdziesz zdrowy to juz tobie tego wirusa tam znajda i umrzec przyjdzie jak nie dziecku to rodzicom.
A tywirus
rok temu
Przecież ten koronawirus sami ludzie stworzyli !! A teraz do kogo te wszystkie ale ?! Każdy dobrze wie ,kto stworzył ten koto aeirus i miardy innych wirusów !! Są wirusy nie stworzone przez cowirka ,ale tych jest o jakieś 3/4njej niż tych co człowiek stworzył. Mieszana jeden wirus z drugim miejscu jest mega wirus ,rozpylają to w powietrzu ,iamy choroby ! Czy naprawdę Pracy jesteście tacy tępi jak o ich siekiery !! Brak słowna te cjnore wPolsce. To że jest podobna ciemnota w innych krajach ,ypbue nie interesuje ,e wPplsce to już przeszło wszelkie oczekiwania. Myślą ,zebeda at czas dostawac za darmo.kase i będą siedzieć w domach !! Polglowki !!
...
rok temu
Im więcej takich straszaków tym speleczenstwo jest bardziej przekonane o tym, że corona to fałsz. Ludzie zaczynają czytać i używać mózgu a to nie sprzyja farmacji.
Jkl
rok temu
No i dzieci przestały chorować.
Ola z Bydzi
rok temu
Bo to matka która nieudolnie daje zastrzyk a dziecko się drze w niebogłosy. Gdyby robiła szczepienie pielęgniarka dziecko by nawet tego nie zauważyło.
error
rok temu
Co za pierdoły! Nakrecacie kasę big farmie za lapówki?
bEDrUeEH
AAA
rok temu
Najpierw pokażcie choć 1 pracę naukową która stwierdza że komukolwiek , kiedykolwiek szczepionka uratowała życie - bo na to że spowodowała chorobę , a nawet śmierć jest dużo prac naukowych.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić