Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Gang wykorzystywał niepełnosprawną kobietę. 37-latka na jego czele

21

Kryminalni z Lublina rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która czerpała korzyści majątkowe z prostytucji i handlu ludźmi. Gangiem kierowała kobieta. Oprócz niej policja zatrzymała czterech mężczyzn.

Gang wykorzystywał niepełnosprawną kobietę. 37-latka na jego czele
Szefem gangu była 37-letnia Iwona G. (Policja)

Kryminalni z KWP w Lublinie rozbili gang, który czerpał korzyści majątkowe z prostytucji i handlu ludźmi. Policjanci zatrzymali 37-letnią Iwonę G., która była liderką grupy oraz czterech mężczyzn w wieku od 24 do 72 lat.

Do zatrzymań członków gangu doszło jednocześnie w kilku miejscach w Polsce. Kryminalni weszli do mieszkań w Bydgoszczy, Lublinie oraz w mniejszych miejscowościach w powiecie opolskim i radomskim.

Gang zwerbował co najmniej 20 kobiet

Policjanci ustalili, że sprawcy działali od lutego 2020 r. na terenie całego kraju. Zwerbowali ok. 20 kobiet, które świadczyły usługi seksualne w wynajmowanych mieszkaniach. Zyski z tego procederu trafiały do organizatorów. Gang podstępem wykorzystał nawet niepełnosprawną kobietę, która względu na stan zdrowia nie była w stanie ocenić, w jakiej sytuacji się znajduje.

Jedną z co najmniej 20 kobiet, sprawcy zmusili podstępem, wykorzystując jej stan bezradności - informuje komisarz Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty handlu ludźmi i czerpania korzyści z uprawiania prostytucji przez kobiety. W środę zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za przestępstwo handlu ludźmi kodeks karny przewiduje do 15 lat więzienia.

Zobacz także: #11pytań o niewolnictwo i handel ludźmi

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić