Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Gang narkotykowy rozbity. Zlikwidowano dwa olbrzymie laboratoria

15

Centralne Biuro Śledcze Policji i Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, we współpracy z Europolem, Eurojustem i śledczymi z Niderlandów, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która przemycała substancje służące do produkcji narkotyków. Zlikwidowano również dwa olbrzymie laboratoria, w których na skalę przemysłową produkowano substancje psychotropowe.

Gang narkotykowy rozbity. Zlikwidowano dwa olbrzymie laboratoria
CBŚP rozbiło gang narkotykowy (CBŚP)

Na trop grupy przestępczej śledczy wpadli dwa lata temu, gdy podczas kontroli przejęli substancje chemiczne służące do produkcji narkotyków. Funkcjonariusze ustalili, że transporty miały charakter cykliczny i trafiały w zupełnie inne miejsce, niż podano w dokumentach przewozowych.

CBŚP z Bydgoszczy i Prokuratura Okręgowa w Poznaniu za pośrednictwem Europolu i Eurojustu podjęła współpracę ze śledczymi z Niderlandów. Efektem międzynarodowych działań było zlikwidowanie na terenie Niderlandów dwóch laboratoriów produkujących narkotyki na skalę przemysłową.

Zlikwidowano trzy linie produkcyjne, na których przy użyciu specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego i wykorzystaniu prekursorów z Polski oraz Chin wytwarzano narkotyki syntetyczne. Na jednej z linii produkowano czterokrotnie silniejszą w działaniu od amfetaminy – metamfetaminę. Kolejne linie służyły do produkcji amfetaminy oraz MDMA, czyli głównego składnika tabletek ecstasy - informuje CBŚP.

Śledczy zabezpieczyli ponad 300 kilogramów narkotyków. Z ustaleń wynika, że łącznie do laboratoriów dostarczono ok. 80 ton prekursorów i substancji chemicznych.

Rozbito międzynarodową grupę przestępczą. W Polsce zatrzymano 7 osób

Na terenie Wielkopolski zatrzymano podejrzanych o kierowanie gangiem. To obywatel Niderlandów oraz jego partnerka Magdalena B. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Podczas przeszukania mieszkania pary, policjanci znaleźli 14 litrów płynnej amfetaminy. Na terenie Polski zatrzymano też 5 innych osób podejrzanych o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej.

Na terenie Niderlandów zatrzymano osoby podejrzane o wytwarzanie narkotyków. Śledczy podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Zobacz także: Akcja ponad 100 policjantów z CBŚP. Zabezpieczyli dużą ilość materiałów wybuchowych

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić