o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Gang narkotykowy rozbity. Zlikwidowano dwa olbrzymie laboratoria

11
Podziel się

Centralne Biuro Śledcze Policji i Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, we współpracy z Europolem, Eurojustem i śledczymi z Niderlandów, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która przemycała substancje służące do produkcji narkotyków. Zlikwidowano również dwa olbrzymie laboratoria, w których na skalę przemysłową produkowano substancje psychotropowe.

Gang narkotykowy rozbity. Zlikwidowano dwa olbrzymie laboratoria
CBŚP rozbiło gang narkotykowy (CBŚP)
bECCtoUl

Na trop grupy przestępczej śledczy wpadli dwa lata temu, gdy podczas kontroli przejęli substancje chemiczne służące do produkcji narkotyków. Funkcjonariusze ustalili, że transporty miały charakter cykliczny i trafiały w zupełnie inne miejsce, niż podano w dokumentach przewozowych.

CBŚP z Bydgoszczy i Prokuratura Okręgowa w Poznaniu za pośrednictwem Europolu i Eurojustu podjęła współpracę ze śledczymi z Niderlandów. Efektem międzynarodowych działań było zlikwidowanie na terenie Niderlandów dwóch laboratoriów produkujących narkotyki na skalę przemysłową.

Zlikwidowano trzy linie produkcyjne, na których przy użyciu specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego i wykorzystaniu prekursorów z Polski oraz Chin wytwarzano narkotyki syntetyczne. Na jednej z linii produkowano czterokrotnie silniejszą w działaniu od amfetaminy – metamfetaminę. Kolejne linie służyły do produkcji amfetaminy oraz MDMA, czyli głównego składnika tabletek ecstasy - informuje CBŚP.
bECCtoUn

Śledczy zabezpieczyli ponad 300 kilogramów narkotyków. Z ustaleń wynika, że łącznie do laboratoriów dostarczono ok. 80 ton prekursorów i substancji chemicznych.

Rozbito międzynarodową grupę przestępczą. W Polsce zatrzymano 7 osób

Na terenie Wielkopolski zatrzymano podejrzanych o kierowanie gangiem. To obywatel Niderlandów oraz jego partnerka Magdalena B. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

bECCtoUt

Podczas przeszukania mieszkania pary, policjanci znaleźli 14 litrów płynnej amfetaminy. Na terenie Polski zatrzymano też 5 innych osób podejrzanych o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej.

Na terenie Niderlandów zatrzymano osoby podejrzane o wytwarzanie narkotyków. Śledczy podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Zobacz także: Akcja ponad 100 policjantów z CBŚP. Zabezpieczyli dużą ilość materiałów wybuchowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECCtoUO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
HiX
12 miesięcy temu
W Nl są większe kary za jazde po pijanemu niż posiadanie twardych dragów.
członek PO
rok temu
Coś się tutaj nie klei. W Niderlandach narkotyki są legalne w przeciwieństwie do polskiego zaścianka.
xxxman
rok temu
bylaby legalizacja, PODATKI i tyle.... alkohol jest w sprzedazy i co?? ale nie..... czym chwalili by SPPŚ... przeciez kilka lat nad sprawa """""pracują""""" setki funkcjonariuszy...
bECCtoUP
uber
rok temu
..i zaraz powychodzą , "prokurator" zrobi z nich 60-tki nakłoni na zeznania i oczerniania i pomówienia innych niewinnych i nie mających z tematem uczciwych ludzi , tamci wyjdą i będą mieli się dobrze a niewinnych ludzi "prokurator" leń powsadza do kryminału na podstawie niby rzeczowych i mających sens fałszywych pomówień . I takim to sposobem "prokurator" prowadzący sprawę odtrąbi sukces w wykrywaniu i chwytaniu przestępców , dodatkowo "niezawisły sąd" przyklepie i wszyscy będą pisać jaki to mamy super działający , skuteczny system prawny i zwalczający przestępczość zorganizowaną . A największą obecną grupą przestępczą w kraju która obraca miliardami nikt się nie interesuje (respiratorów jak nie było tak nie ma) bo nigdy przecież miało ich nie być . Co za syf...
Krzych
rok temu
A mogli otworzyć laboratorium w Polsce i dzielić się z pisklakami. Żyli by bezkarnie jak pączki w maśle.
niko
rok temu
praworzadna holandia
FFFFF
rok temu
'Niderlandow'? Tak sie mowi?
Bott
rok temu
To po stracilo🤣
Janusz
rok temu
wpłacą kaucje i ich wypuszczą a bezrobotnego po piwie na rowerze zamkna bo nie będzie miał na kaucje
Kjshs
rok temu
Szkoda cena podskoczy teraz
dd ds
rok temu
Polski chemik, dobry chemik...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić