Wróć na
Karolina Woźniak
|

38 buldogów francuskich znaleziono martwych w samolocie. Leciały z Ukrainy

0
Podziel się

Kanadyjskie władze wszczęły dochodzenie, które pozwoli wyjaśnić, co stało się z psami. Ponad 500 szczeniąt leciało samolotem z Ukrainy do Kanady - 38 z nich zmarło.

38 buldogów francuskich znaleziono martwych w samolocie. Leciały z Ukrainy
38 buldogów francuskich zmarło podczas lotu samolotem. (Pixabay)
bCXVvCjp

Wiele psów było odwodnionych, niedożywionych i bardzo osłabionych, podaje LADBible. Po kontroli okazało się, że 38 szczeniaków zmarło. Kanadyjska Agencja Kontroli Żywności bada tę sprawę.

38 buldogów francuskich znaleziono martwych w samolocie, który przyleciał do Kanady

"Urzędnicy CFIA badają okoliczności, które towarzyszyły temu incydentowi i określą kolejne kroki po zakończeniu dochodzenia" - podaje portal.

bCXVvCjr

Psia trenerka, Abby Lorenzen przyznała, że kiedy zobaczyła wszystkie psy, określiła zaistniałą sytuację "horrorem". W rozmowie z CBC przyznała, że to był koszmar.

"Kanada i rząd federalny muszą zmienić przepisy dotyczące importu tych szczeniąt" - dodała. Profesor Scott Weese z University of Guelph przyznał, że większość właścicieli buldogów francuskich nawet nie wie, skąd pochodzą te psy. "Myślą, że urodziły się w Kanadzie".

Ukraińskie linie lotnicze opublikowały post w mediach społecznościowych. Złożono w nim kondolencje i wyrażono żal po stracie szczeniaków.

bCXVvCjx

Zobacz także: Wybory 2020. Spór o LGBT. Szef MEN broni prezydenta

bCXVvCjS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić