aktualizacja 

41-latek nagrany w łazience w galerii. Za to, co robił grozi 5 lat

434

Policjanci z jarosławskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w jednej z galerii na terenie Jarosławia, zdewastował szlifierką dwie baterie umywalkowe zawierające czujnik na podczerwień. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Oto jak się tłumaczył 41-latek.

41-latek nagrany w łazience w galerii. Za to, co robił grozi 5 lat
41-latek nagrany w łazience w galerii. Niebywałe, jak się tłumaczył. (Policja)

Dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu dwóch baterii umywalkowych, w jednej z galerii na terenie Jarosławia.

Skierowani na miejsce policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Uszkodzone baterie zawierały czujniki podczerwieni, które sterowały przepływem wody i powietrza. Ich wartość została oszacowana na kwotę ponad 14 tys. zł. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia zabezpieczając ślady, w tym nagranie z monitoringu.

Policjanci, na jego podstawie ustalili, że młody mężczyzna po wejściu do toalety, obciął szlifierką kątową elementy dwóch baterii umywalkowych. Po dokonanej dewastacji, elementy schował do torby podręcznej i wyszedł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ile Polacy wydają miesięcznie? Padły konkretne kwoty

Pracujący nad tą sprawą jarosławscy kryminalni, ustalili tożsamość mężczyzny oraz miejsce jego zamieszkania. Odpowiedzialnym za ten czyn okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Chłopice. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli szlifierkę kątową z zamontowaną tarczą do cięcia metalu.

Tak się tłumaczył 41-latek

41-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. W czasie przesłuchania przyznał się do zniszczenia mienia.

Jak wyjaśnił "chciał umyć ręce, jednak woda nie leciała i to go bardzo zdenerwowało". Wyciągnął szlifierkę i wyciął części z dwóch baterii umywalkowych, które zabrał ze sobą. Następnie elementy te wyrzucił do kosza na śmieci na terenie miasta.

Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić