5-latka została zgwałcona. Rodzice dokonali "honorowego zabójstwa"

673

Małżeństwo z Syrii zamordowało swoją 5-letnią córkę po tym, jak została porwana i zgwałcona. Miało być to "honorowe" zabójstwo. Ciało dziecka znaleziono na śmietniku.

5-latka została zgwałcona. Rodzice dokonali "honorowego zabójstwa"
5-latka została zamordowana przez własnych rodziców. (Getty Images)

18 listopada 2021 roku dziewczynka została porwana i zgwałcona przez nieznanego sprawcę. Do ataku doszło rejonie Al-Shahba w północnej Syrii. Organizacja pozarządowe uważają, że rodzice uznali córkę za pohańbioną i dokonali honorowego zabójstwa.

Rodzice zamordowali 5-letnią córkę

Ciało dziewczynki znaleziono 27 stycznia. Leżało w kontenerze na śmieci w pobliżu drogi między wioskami Deir Jamil i Kafr Naha

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (SOHR) przekazało, że w sprawie trwa śledztwo. Chociaż wszystko wskazuje na winę rodziców, ci zaprzeczają, że mieli cokolwiek wspólnego ze śmiercią swojej córki. Twierdzą, że dziewczynka została porwana i skrzywdzona przez nieznanych sprawców.

Nie potwierdzono jeszcze, kiedy dziewczynka została zabita. SOHR ustalił, że 5-letnia Eida była głodzona i bita przez wiele dni, zanim została stracona przez swoją rodzinę. Organizacja wezwała władze Syrii do ukarania sprawców mordu.

[Była] brutalnie skatowana, dopóki nie została zabita strzałami z karabinu. Przez więcej niż jedną osobę - przekazuje rzecznik organizacji.
Zobacz także: Niebezpieczne manewry na drodze. Natychmiastowa reakcja patrolu
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić