Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

56-latek się doigrał. Gigantyczny mandat w Wadowicach. Kwota poraża

316
Podziel się

Policjanci z grupy SPEED z wadowickiej komendy zatrzymali 56-letniego kierującego autem marki land rover, który pędził z prędkością 138 km/h na odcinku, gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h. Ponadto wyprzedzał na zakrętach i podwójnej ciągłej. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany wysokimi mandatami i otrzymał 20 punktów karnych.

56-latek się doigrał. Gigantyczny mandat w Wadowicach. Kwota poraża
Policjanci z grupy SPEED z wadowickiej komendy zatrzymali kierującego Land Roverem, który pędził z prędkością 138 km/h. (Policja)
bFdNyUdN

We wtorek 11 stycznia br., policjanci ruchu drogowego z wadowickiej komendy, patrolując drogę powiatową nr 1768 w miejscowości Wyźrał, zauważyli samochód jadący z nadmierną prędkością.

Okazało się, że kierowca pędził 138 km/h na obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Ponadto kierowca land rovera wyprzedał inne pojazdy na zakrętach oznaczonych znakami ostrzegawczymi jako zakręty niebezpieczne oraz na podwójnej ciągłej.

bFdNyUdP

3 mandaty na łączną kwotę 3700 złotych i 20 punktów karnych

Gdy policjanci zatrzymali land rovera do kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 56-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Ponadto za popełnione wykroczenia, zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 r., został ukarany trzema mandatami karnymi na łączną kwotę 3700 złotych i 20 punktami karnymi (za przekroczenie prędkości o 88 km/h – mandat w wysokości 2500 złotych i 10 pkt, za niestosowanie się do znaku P-4 – mandat w wysokości 200 złotych i 5 pkt, za wyprzedzanie na zakrętach – mandat w wysokości 1000 złotych i 5 pkt).

bFdNyUdV

Policjanci apelują i przypominają, nadmierna prędkość jest przyczyną większości drogowych zdarzeń, także tych najtragiczniejszych.

Od 1 stycznia 2022 roku weszła w życie nowelizacja przepisów zaostrzająca kary dla sprawców wykroczeń drogowych. Podwyższone zostały górne wysokości grzywny, którą na nieodpowiedzialnego kierowcę może nałożyć sąd, z 5 do 30 tysięcy złotych. Zwiększyły się także wysokości mandatów, jakie nałożyć mogą policjanci, z 500 złotych do 5 tysięcy złotych, a przy zbiegu wykroczeń, kwota ta może wzrosnąć nawet do 6 tysięcy złotych.

bFdNyUdW
Zobacz także: Wrzawa po wypowiedzi kurator Nowak. Lekarz użył dosadnych słów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdNyUeq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(316)
NieDaSieUkryc...
3 godz. temu
Czym innym jest dbanie o bezpieczenstwo w ruchu drogowym a czym innym jest Bezlitosne Lupienie pod pretekstem dbania o bezpieczenstwo w ruchu drogowym . To wszystko poszlo i idzie nadal nie w ta strone ,co trzeba Moze kiedys ktos cos z tym zrobi . Ale kiedy ...?
Gość
7 godz. temu
Są miejsca na drogoch szybkich i normalnych, gdzie wcale nie trzeba zwalniać do 50. Jazda autostradą 120 km to głupota, w miastach teraz dopiero będą korki!
Jbc piratow
7 godz. temu
Wszyscy się cieszą.Bardzo dobre mandaty 50+, tak trzymać policja
bFdNyUer
xxxxx
8 godz. temu
Super Może wreszcie będzie bezpiecznie na drogach i chodnikach
ami
10 godz. temu
i tak powinno być
Wojtek
13 godz. temu
Ja za brak jednej kartki na sklepie dostałem 5 tys. kary. Za jedyna legalna reklamę z pozwoleniem na budowę następne 5 tys . kary. Domiar za 30 M2 sklepu 100 tys.
Świadomemeryt
15 godz. temu
Mnie zastanawia fakt nie zatrzymywania zaraz po wykryciu wykroczenia.Czyżby prikaz z góry by nie dbać o bezpieczeństwo,a doić kasę dla budżetu by Pis-dzielcy mieli na rozdawnictwo dla patusów.i wyciągających łapę po +,++,+++zamiast wziąć się do uczciwej pracy. Jestem emerytem,nie chcę żadnych 13,14......,chcę tylko by uczciwie oddano mi MOJE pieniądze które wpłaciłem do obowiązkowego ZUS-u. Teraz podnoszą kwotę wolną od podatku,a drugą ręką wyciągają z mojej kieszeni wyższą składkę zdrowotną uniemożliwiając odliczenie jej jak i leków.A naiwne ludziska nabierają się na ich ,,dobre chęci".Najnormalniej kradną w ,,majestacie" prawa kłamiąc przy tym na każdym kroku,a naród głupi to kupuje.
PPP
15 godz. temu
Praktycznie wyeliminowali głupka z ruchu drogowego! Teraz z rezerwą tylko 4 punktów na 2 lata bedzie jeździł jak zawalidroga, snuł się 10km/h mniej niż dozwolone i grzecznie parkował tylko w miejscach wyznaczonych :) Skuteczne te mandaty będą... Albo sprzeda rupcia aby zaplacić mandaty :)
Niemravy
15 godz. temu
za taką prędkość w terenie zabudowanym powinien trafić przed oblicze sędziego i na początek dwa tygodnie posiedzieć w areszcie, potem kara zgodnie z taryfikatorem.
Kierowca
16 godz. temu
Czy prędkość radiowozu i pojazdu kontrolowanego nie powinna być mocno zbliżona a nie 138 i 156?
igu
16 godz. temu
mimo podwójnej ciągłej spidmeni z wadowic jechali lewym pasem oczywiście podwójna ciągła na tym ostrym zakręcie na zdjęciu uzasadniona identycznie jak ograniczenie do 50km/h
'błysk'
16 godz. temu
"Policjanci apelują i przypominają, nadmierna prędkość jest przyczyną większości drogowych zdarzeń." A jak sami jeżdżą? Widziałem jak bezpiecznie, bo na sygnale, przyjechali w Bolesławcu na zakupy - do monopolowego. I jak bez sygnałów jechali we Wrocławiu z prędkością dwa razy większą od dozwolonej. Pamiętam też widok zderzenia w Płońsku dwóch VW busów policyjnych. Zderzenie było bezpieczne, bo na sygnale.
Aleks
16 godz. temu
Kary pieniężne nic nie dają. Taryfikator powinie zawierać tylko zatrzymywanie praw jazdy, za to za wszystkie przewinienia i na dłuższe okresy. Np za przekroczenie prędkości - 1 miesiąc za każdy przekroczony 1kmh. Wyprzedzanie na ciągłej - 1 miesiąc, wyprzedzanie na przejściu albo przejazd na czerwonym - 1 rok. Odsiadka za jazdę bez prawka albo z zatrzymanym. Coś w tym stylku. Wydaję mi się, że toi wpłynęło na zachowanie kierowców na drogach.
bFdNyUej
Nikodem
16 godz. temu
No to gościu "oblizał" najdroższego w swoim życiu lizaka policyjnego. Kasa to pikuś, jakoś przeżyje ale z tym prawem jazdy będzie miał prawdziwy kłopot. Jak go diabeł skusi i pojedzie bez prawa jazdy to ma postepowanie karne, jak się opamięta to pozostaje mu komunikacja publiczna. Na casus Kraski trudno liczyć. Może też nająć sobie kierowcę by go woził ale to znowu koszty. Tak czy tak, narobił sobie chłopina kłopotów do jasnej cholery. Ciekawe co wymyśli w bezsenne noce.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić