Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Kobieta pędziła za potrzebą 204 km/h. Niecodzienna sytuacja na S5

321
Podziel się:

Kobieta kierująca autem osobowym marki audi pędziła po drodze S5, z prędkością 204 km/h. Policjantom tłumaczyła, że musiała szybko skorzystać z toalety. To była prawdopodobnie najdroższa "toaleta" w jej życiu.

Kobieta pędziła za potrzebą 204 km/h. Niecodzienna sytuacja na S5
Rekordzistka jechała osobowym Audi po drodze S5, z prędkością 204 km/h, a dopuszczalna prędkość na tym odcinku, to 120 km/h. (Policja)

Od 1 stycznia 2022 roku weszła w życie nowelizacja przepisów zaostrzająca kary dla sprawców wykroczeń drogowych. Zwiększonych kwot mandatów, muszą obawiać się przede wszystkim kierowcy, którzy nagminnie naruszają przepisy i powodują tym samym zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu.

Dolnośląscy policjanci z grupy "SPEED’" już w pierwszych dniach obowiązywania zmian, ujawnili przypadki skrajnej nieodpowiedzialności kierowców i zastosowali wobec nich postępowania mandatowe. Sytuacje te zarejestrowały kamery z policyjnego wideorejestratora.

Pędziła 204 km/h do toalety

W okolicach Wrocławia funkcjonariusze zatrzymali kobietę, która jechała z prędkością 204 km/h, a dopuszczalna prędkość na tym odcinku, to 120 km/h.

Rekordzistka jechała osobowym Audi po drodze S5, z prędkością 204 km/h, a dopuszczalna prędkość na tym odcinku, to 120 km/h - relacjonuje dolnośląska policja.

Tłumaczeniem kobiety była potrzeba szybkiego skorzystania z toalety. Sytuacja ta zakończyła się mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktami karnymi. "Na szczęście zachowywanie kierującej, nie doprowadziło do kolejnej tragedii na drodze" - informują policjanci.

Policja przypomina, że nowelizacja prawa o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. Podwyższone zostały górne wysokości grzywny, którą na nieodpowiedzialnego kierowcę może nałożyć sąd, z 5 do 30 tysięcy złotych. Zwiększyły się także wysokości mandatów, jakie nałożyć mogą policjanci, z 500 złotych do 5 tysięcy złotych, a przy zbiegu wykroczeń, kwota ta może wzrosnąć nawet do 6 tysięcy złotych.

Zobacz także: Wirtualna Polska posadziła las. Wielka akcja z fundacją Las na Zawsze
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(321)
koniu
3 dni temu
Zamiast 2,5 tys. powinno być 25 tys.
380 Volt
4 dni temu
jak zapłaciła 2500 zeta , to i sraczka jej przeszła ! , i będzie miała zatwardzenie przez kolejne 3 dni !,
józio
2 tyg. temu
no i co z tą potrzebą?
Krzyzak
2 tyg. temu
ESO? IMIĘ I NAZWISKO MASZ AŻ TAK BRZYDKIE? 🤣🤣🤣
Krzyzak
2 tyg. temu
Tylko 2 przed O. Dlatego takie artykuły, heee.
Krzyzak
2 tyg. temu
A, przepraszam. To jakieś O2,??? A gdzie H???. 🤣🤣🤣masakra.
Krzyzak
2 tyg. temu
Zobaczcie, tzn przeczytajcie artykuł (100%kalka medialna z USA). Krótki, nie wiem co ale informacja przewinęło się conajmniej 5 razy (prędkość, itp). Jak coś mogę lepiej napisać (jakie papiery złożyć, to ogarnę sobie jak coś). Chceeee 🤣do Was. Macie super.Gdzie robicie te Studia Dziennikarskie żeby dostać się do WP. Pl??
Kogel mogel
2 tyg. temu
Okres ją zaskoczył?
Kogel mogel
2 tyg. temu
Okres ją zaskoczył?
Taka prawda
2 tyg. temu
Mnie kiedyś zatrzymali jak miałem na tempomacie 100 na ograniczeniu 80 (rzeczywista prędkość jest mniejsza niż 100). Pomiar strzelali z ponad 200m zbliżając się do mnie i chcieli mi wcisnąć, że miałem 123km/h. Przegięli.. No jeszcze gdyby faktycznie wciskali mi 100-105 to pewnie wziąłbym winę na siebie, bo faktycznie troszkę w tym miejscu przesadziłem, ale skoro chcieli mnie "uwalić" tak chamsko, to odmówiłem przyjęcia mandatu. Po 8 miesiącach i 3 sprawach zostałem uniewinniony.. Nie było podstaw do nałożenia mandatu, bo nie było prawidłowo przeprowadzonego pomiaru. Tyle, że było to kilka lat temu. Nie wiem jak sądy teraz na to patrzą, bo metody niebieskich jak widzę się nie zmieniły.
To miłość
2 tyg. temu
OSTATNIO z pracy wracałem 250km/h i nic na codzień 220/230km/h.Mam 18 letnią Borę super autko polecam.
1960
2 tyg. temu
No dobra - a jak kobiecinkę rzeczywiście przycisnęło i gnała za potrzebą? Drogówce takie mandaty spadły z nieba i walą na oślep, bez opamiętania, bo przecież ich premie zależą od sumy wystawionych mandatów.
derd
2 tyg. temu
Psiarnia ma okazje sie wyżyć Mandatami może PIS da podwyżkę a może sami sobie wezmą
fdh
2 tyg. temu
po takiej drodze to i 300 mozna bezpiecznie jechac wiec bez przesady...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić