Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Matka wsiadła po córce. Śmierć 57-latki w Klotti Park w Niemczech

40
Podziel się:

W parku rozrywki Klotti Park doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Nie żyje 57-letnia kobieta, która podczas jazdy rollercoasterem wypadła z wagonika. Niemiecka policja zabrała głos w sprawie tragicznego zdarzenia.

Matka wsiadła po córce. Śmierć 57-latki w Klotti Park w Niemczech
Koszmarny wypadek w Niemczech. Kobieta wypadła z kolejki górskiej (Facebook)

Do tragicznego wypadku doszło w Klotti Park Nadrenii-Palatynacie w sobotę około godziny 16.30, półtorej godziny przed zamknięciem parku. 57-letnia kobieta, której tożsamości nie ujawniono, wypadła z ruchomej kolejki górskiej i doznała śmiertelnych obrażeń. Mimo reanimacji, jej życia nie udało się uratować.

Śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się w poniedziałek. Początkowo policja próbowała ustalić, czy śmierć 57-letniej kobiety była spowodowana "winą osoby trzeciej", czy był to nieszczęśliwy wypadek. Pierwsze ustalenia mówią jednak o tym, że nie ma podejrzeń, aby doszło do znamion przestępstwa.

Według prokuratury w Koblencji, która opublikowała w poniedziałek nowe szczegóły dotyczące wypadku, ofiara miała "najpierw poślizgnąć się na swoim miejscu, kiedy kolejka znajdowała się na zakręcie, a następnie spadła na ziemię z wysokości około ośmiu metrów".

Raport niemieckiego dziennika "Bild" sugerował dodatkowo, że działania ratownicze były utrudnione przez miejsce wypadku, które było trudno dostępne.

Świadek tragicznego wypadku powiedział w rozmowie z "Bildem", że nikt nie sprawdzał ręcznie, czy barierki zabezpieczające w wagonikach są dobrze zamknięte. Tuż przed tragedią tą sama kolejką górską jeździła jego córka.

Park w Niemczech znowu działa

Po zamknięciu parku na trzy dni po incydencie, administratorzy obiektu potwierdzili we wtorek na Instagramie, że atrakcje zostaną ponownie otwarte dla publiczności od 9 sierpnia, z wyjątkiem kolejki, na której doszło do wypadku.

Chociaż kolejka górska została skontrolowana przez niemieckie Stowarzyszenie Kontroli Technicznej (TUV), Klotti Park zadeklarował, że zamierza przeprowadzić kontrolę po raz drugi, aby upewnić się, że jest w pełni sprawna i bezpieczna dla odwiedzających osób.

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(40)
Marek
miesiąc temu
Kto pisze te artykuły i kto je potem sprawdza przed publikacją? Dziennikarskie dno! Zatrudniacie spady z radia maryja? Bez składu, ładu i sensu. Dramat!
Marzena
miesiąc temu
Matka wsiadła po córce. Nie ważne, że nie swojej
Nemeczek
miesiąc temu
Poślizgnęła się? Przecież tam się siedzi, nie stoi
Karolina
miesiąc temu
Jaka matka po córce? Świadek powiedział, że JEGO córka wcześniej jechała ta kolejką i że nikt nie sprawdzał zabezpieczeń, zamknięcia.
Madziula
miesiąc temu
Jak to poślizgnęła się to co wilgotno miała pod nogami skąd?
Polak z Polsk...
miesiąc temu
Solidność niemiecką między bajki włożyć!!! Za dużo tam teraz mieszańców ras przeróżnych :-)))
dll
miesiąc temu
Czyli w soboty Klotti Park zamykają o 18ej.
loni
2 miesiące temu
"ofiara miała "najpierw poślizgnąć się na swoim miejscu, kiedy kolejka znajdowała się na zakręcie, a następnie spadła na ziemię z wysokości około ośmiu metrów"." bardzo ciekawa teoria...
SAD
2 miesiące temu
Siedząc się pośliznęła choć wcześniej tą samą kolejką jeździła córka innego faceta i jej się nic nie stało...
Lechu
2 miesiące temu
Miała pecha, że z 8 metrów się zabiła. Gdyby była pijana pewnie skęciłaby sobie nogę.
Loki
2 miesiące temu
A może zapytajmy ile ta mama ważyła? Bo jak patrzę na takie mamy na plażach Krety to wcale się nie dziwię. Druga sprawa to zabezpieczenia, w większości magnetyczne. Taki magnes ma określoną moc trzymania i na niektórych atrakcjach sam się martwię że się otworzą, choć ważę sporo poniżej 100kg (84kg)
Opus
2 miesiące temu
WP nazywający siebie najbardziej opiniotwórczym portalem informacyjnym. A w rzeczywistości internetowy tabliod, na poziomie super expresu: " świat zaniemówił..", "cały świat zazdrości Polakom..", "90% Polaków robi to źle...", itd itp. Kto pisze te artukuły?
OhRedakcjoInt...
2 miesiące temu
Te tytuły i artykuły od Was porażają, aż strach siadać przed komputer bo nie wiadomo co wam się poślizgnie.
Tyle w temaci...
2 miesiące temu
Artykuł to dno dziennikarskie. Jak wszystkie...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić