Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

6-latek odebrany rodzicom. Mateusz Morawiecki: "jestem przerażony"

110

Działaczom opozycji na Białorusi odebrano 6-letniego syna, a następnie umieszczono go w schronisku dla nieletnich. Premier Mateusz Morawiecki zdecydowanie potępił te działania i zaapelował, aby władze nie wykorzystywały dzieci do walki politycznej.

6-latek odebrany rodzicom. Mateusz Morawiecki: "jestem przerażony"
Mateusz Morawiecki potępia reżim na Białorusi. (PAP, PAP, Leszek Szymański)

Premier Mateusz Morawiecki opublikował na Twitterze wpis, w którym zwraca się do władz Białorusi. Odniósł się do sprawy odebrania 6-letniego chłopca swoim rodzicom i umieszczenia go w schronisku.

Mateusz Morawiecki potępia reżim na Białorusi

Jestem zszokowany i przerażony wiadomością o tym, że białoruski rząd znów wykorzystuje dzieci jako zakładników politycznych. To barbarzyństwo musi się skończyć - napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki.

Ponadto szef rządu wezwał władze białoruskie do przekazania 6-letniego Artyoma jego rodzicom. Chłopiec w czwartek, 17 września został odebrany rodzicom i umieszczony w placówce wychowawczej.

Zobacz także: Zaskakujące słowa Renaty Beger. "Uwielbiam takich ludzi"

Rodzice 6-latka to Siergiej Matskoyt i Alena Łazarchikdo, którzy należą do "Europejskiej Białorusi". Alena Łazarchik została zatrzymana przez policję podczas opuszczania biura Centrum Praw Człowieka "Wiasna" w Mińsku. W areszcie spędziła 11 godzin, przez co nie mogła odebrać swojego syna ze szkoły.

Nauczyciele skontaktowali się z opieką społeczną. Chłopca zabranoi umieszczono go w ośrodku dla nieletnich. Dyrekcja nie poinformowała rodziców o zaistniałej sytuacji. Białoruskie media podają, że kobiecie wciąż nie pozwolono zobaczyć się z dzieckiem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić