Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

6-latek odebrany rodzicom. Mateusz Morawiecki: "jestem przerażony"

59
Podziel się:

Działaczom opozycji na Białorusi odebrano 6-letniego syna, a następnie umieszczono go w schronisku dla nieletnich. Premier Mateusz Morawiecki zdecydowanie potępił te działania i zaapelował, aby władze nie wykorzystywały dzieci do walki politycznej.

6-latek odebrany rodzicom. Mateusz Morawiecki: "jestem przerażony"
Mateusz Morawiecki potępia reżim na Białorusi. (PAP, PAP, Leszek Szymański)

Premier Mateusz Morawiecki opublikował na Twitterze wpis, w którym zwraca się do władz Białorusi. Odniósł się do sprawy odebrania 6-letniego chłopca swoim rodzicom i umieszczenia go w schronisku.

Mateusz Morawiecki potępia reżim na Białorusi

Jestem zszokowany i przerażony wiadomością o tym, że białoruski rząd znów wykorzystuje dzieci jako zakładników politycznych. To barbarzyństwo musi się skończyć - napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki.

Ponadto szef rządu wezwał władze białoruskie do przekazania 6-letniego Artyoma jego rodzicom. Chłopiec w czwartek, 17 września został odebrany rodzicom i umieszczony w placówce wychowawczej.

Zobacz także: Zaskakujące słowa Renaty Beger. "Uwielbiam takich ludzi"

Rodzice 6-latka to Siergiej Matskoyt i Alena Łazarchikdo, którzy należą do "Europejskiej Białorusi". Alena Łazarchik została zatrzymana przez policję podczas opuszczania biura Centrum Praw Człowieka "Wiasna" w Mińsku. W areszcie spędziła 11 godzin, przez co nie mogła odebrać swojego syna ze szkoły.

Nauczyciele skontaktowali się z opieką społeczną. Chłopca zabranoi umieszczono go w ośrodku dla nieletnich. Dyrekcja nie poinformowała rodziców o zaistniałej sytuacji. Białoruskie media podają, że kobiecie wciąż nie pozwolono zobaczyć się z dzieckiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(59)
czlek
2 lata temu
jezdem pszerarzny ... zostawcie ta bialorus w spokoju sama ewoluje nie potrzeba pomocy by zrozumiec ze rzaden system nie stanowi lekarstwa
SAM KONOR
2 lata temu
Czemu ingerujecie w prawo obowiązujące na Białorusi. Nic wam do tego. Państwo jest uznawane na cały świecie.
Polak
2 lata temu
Ja jestem przerażony twoimi kłamstwami i łamaniem prawa!!!
Zbyszek
2 lata temu
Nieszczęście dla Polski i Polaków taki premier!
aaaaa
2 lata temu
Reżim na Białorusi? Spójrzcie na siebie, kto nie PIS-em, ten ma przechlapane. Szykany, szykany, szykany...
WyP
2 lata temu
Jestem przerażony wypowiedziami tego gościa. Kłamstwo to jego nazwa
demokrata
2 lata temu
Przyganiał kocił garnkowi.
Rząd Polski?!
2 lata temu
Polski rząd nie ma prawa wtrącać się do innych krajów co się w nich dzieje,tam są ich rządy za to odpowiedzialne! Niech polski rząd wpierw zajmie się swoim "ogródkiem" bo w nim jest pełno niedorzeczności i niedogodności !!!
inspektor
2 lata temu
to jakieś szwedzko-holenderskie metody wychowawcze-Łukaszneko wcale nie taki zacofany jak o nim piszą.Niedawno w Holandii odebrano dziecko chore na autyzm małżeństwu holenderskiemu--uciekli do Polski i tu moga być razem ,pewnie dostaną azyl i pomoc,kiedyś też uratowano dziecko Rosjanina któemu odebrano je w Szwecji -też dostał azyyl w PL i pomogliśmy wu wrócić do Rosji-prześladowane rodziny zawsze mogą liczyć na naszą pomoc
lexus
2 lata temu
przestańce zwykłych ludzi mieszac w wasze polityczne brudy. chcieli przejąć władze w Białorusi to bedzie ich to drogo kosztować. jak dojdą do władzy sami tak bedą robić przeciwnikom. Takie życie
waleria
2 lata temu
A polski rząd też odbiera dzieci rodzicom i teraz będzie mówił białorusi że to jest źle. Jak Pan Paweł Bednarz wysyłał dowody w sprawie dzieci między innymi adopcjom zagranicznym do pana morawieckiego to dlaczego nic w tym temacie nie zrobił,a teraz udaje takiego mądrego.
BUHAHAHA
2 lata temu
Pionkio!!! :D Kulfon ci się jeszcze bardziej wydłużył...
A u nas
2 lata temu
w wyniku idiotycznych decyzji urzędników mnóstwo dzieci trafia do domów dziecka
ks Henryk
2 lata temu
skoro rodzice zostawili dzieciaka bez opieki to w takiej sytuacji Polsce też dzieciak zostałby umieszczony w ośrodku dla nieletnich do czasu decyzji sądu rodzinnego co dalej.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić