o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

6-latek odebrany rodzicom. Mateusz Morawiecki: "jestem przerażony"

60
Podziel się

Działaczom opozycji na Białorusi odebrano 6-letniego syna, a następnie umieszczono go w schronisku dla nieletnich. Premier Mateusz Morawiecki zdecydowanie potępił te działania i zaapelował, aby władze nie wykorzystywały dzieci do walki politycznej.

6-latek odebrany rodzicom. Mateusz Morawiecki: "jestem przerażony"
Mateusz Morawiecki potępia reżim na Białorusi. (PAP, PAP, Leszek Szymański)
bDfctUfF

Premier Mateusz Morawiecki opublikował na Twitterze wpis, w którym zwraca się do władz Białorusi. Odniósł się do sprawy odebrania 6-letniego chłopca swoim rodzicom i umieszczenia go w schronisku.

Mateusz Morawiecki potępia reżim na Białorusi

Jestem zszokowany i przerażony wiadomością o tym, że białoruski rząd znów wykorzystuje dzieci jako zakładników politycznych. To barbarzyństwo musi się skończyć - napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki.
bDfctUfH

Ponadto szef rządu wezwał władze białoruskie do przekazania 6-letniego Artyoma jego rodzicom. Chłopiec w czwartek, 17 września został odebrany rodzicom i umieszczony w placówce wychowawczej.

Zaskakujące słowa Renaty Beger. "Uwielbiam takich ludzi"

Rodzice 6-latka to Siergiej Matskoyt i Alena Łazarchikdo, którzy należą do "Europejskiej Białorusi". Alena Łazarchik została zatrzymana przez policję podczas opuszczania biura Centrum Praw Człowieka "Wiasna" w Mińsku. W areszcie spędziła 11 godzin, przez co nie mogła odebrać swojego syna ze szkoły.

bDfctUfN

Nauczyciele skontaktowali się z opieką społeczną. Chłopca zabranoi umieszczono go w ośrodku dla nieletnich. Dyrekcja nie poinformowała rodziców o zaistniałej sytuacji. Białoruskie media podają, że kobiecie wciąż nie pozwolono zobaczyć się z dzieckiem.

bDfctUgi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
gość
miesiąc temu
jak szwedzi czy norwegowie, to ich przykład.
pppppp
miesiąc temu
a co robicie z dziećmi u nas w Polsce?
No i co?
miesiąc temu
W Polsce też się odbiera ludziom dzieci, np. jak nie masz dostępu do energii elektrycznej z sieci ogólnopaństwowym mogą ci zabrać dzieci, pokazywali taki przypadek w telewizji, a mieszkanie miało zasilanie elektryczne z indywidualnych źródeł
bDfctUgj
Joanna 2024
miesiąc temu
Szkoda że nasz rząd nie zajmie sie chorymi dziećmi które potrzebują wsparcia finansowego na leczenie lub ludźmi którzy mają problem z dostaniem się do specjalistów takich jak endokrynolog lub czekają po kilka lat na operację.
lili
miesiąc temu
A W POLSCE ????????? PRZERAZONY PREMIER PRZESTANCIE
Najnowsze komentarze (60)
czlek
miesiąc temu
jezdem pszerarzny ... zostawcie ta bialorus w spokoju sama ewoluje nie potrzeba pomocy by zrozumiec ze rzaden system nie stanowi lekarstwa
SAM KONOR
miesiąc temu
Czemu ingerujecie w prawo obowiązujące na Białorusi. Nic wam do tego. Państwo jest uznawane na cały świecie.
Polak
miesiąc temu
Ja jestem przerażony twoimi kłamstwami i łamaniem prawa!!!
LOVE18.PL
miesiąc temu
🔥🔥Samotna niedziela? Jesteś singlem i szukasz kobiety albo Kochanki? To strona dla Ciebie!
Zbyszek
miesiąc temu
Nieszczęście dla Polski i Polaków taki premier!
aaaaa
miesiąc temu
Reżim na Białorusi? Spójrzcie na siebie, kto nie PIS-em, ten ma przechlapane. Szykany, szykany, szykany...
WyP
miesiąc temu
Jestem przerażony wypowiedziami tego gościa. Kłamstwo to jego nazwa
demokrata
miesiąc temu
Przyganiał kocił garnkowi.
bDfctUgb
Rząd Polski?!
miesiąc temu
Polski rząd nie ma prawa wtrącać się do innych krajów co się w nich dzieje,tam są ich rządy za to odpowiedzialne! Niech polski rząd wpierw zajmie się swoim "ogródkiem" bo w nim jest pełno niedorzeczności i niedogodności !!!
inspektor
miesiąc temu
to jakieś szwedzko-holenderskie metody wychowawcze-Łukaszneko wcale nie taki zacofany jak o nim piszą.Niedawno w Holandii odebrano dziecko chore na autyzm małżeństwu holenderskiemu--uciekli do Polski i tu moga być razem ,pewnie dostaną azyl i pomoc,kiedyś też uratowano dziecko Rosjanina któemu odebrano je w Szwecji -też dostał azyyl w PL i pomogliśmy wu wrócić do Rosji-prześladowane rodziny zawsze mogą liczyć na naszą pomoc
lexus
miesiąc temu
przestańce zwykłych ludzi mieszac w wasze polityczne brudy. chcieli przejąć władze w Białorusi to bedzie ich to drogo kosztować. jak dojdą do władzy sami tak bedą robić przeciwnikom. Takie życie
waleria
miesiąc temu
A polski rząd też odbiera dzieci rodzicom i teraz będzie mówił białorusi że to jest źle. Jak Pan Paweł Bednarz wysyłał dowody w sprawie dzieci między innymi adopcjom zagranicznym do pana morawieckiego to dlaczego nic w tym temacie nie zrobił,a teraz udaje takiego mądrego.
BUHAHAHA
miesiąc temu
Pionkio!!! :D Kulfon ci się jeszcze bardziej wydłużył...
A u nas
miesiąc temu
w wyniku idiotycznych decyzji urzędników mnóstwo dzieci trafia do domów dziecka
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić