Wróć na
Jan Manicki
|

Możliwa odpowiedź zbrojna. Ministerstwo obrony Białorusi ostrzega

56
Podziel się

Białoruś ostrzega, że w przypadku agresji ze strony innych państw, możliwa jest zbrojna odpowiedź. Zgodnie z obowiązującymi umowami Rosji i Białorusi do konfliktu włączyłaby się Moskwa. Białoruskie władze upatrują agresorów w państwach sąsiednich: Polsce i Litwie.

Możliwa odpowiedź zbrojna. Ministerstwo obrony Białorusi ostrzega
Prezydent Aleksander Łukaszenka upatruje agresorów w Polsce i Litwie (FORUM)
bCYuKATF

Białoruskie ministerstwo obrony zapowiedziało we wtorek, że jeśli dojdzie do agresji zbrojnej spoza granic Białorusi, to kraj odpowie na to zagrożenie przy użyciu wojska. Na podstawie obowiązującej umowy o państwie związkowym Białorusi i Rosji, ta druga również włączy się do konfliktu. Wynika to również z obowiązującego sojuszu Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym.

Białoruś grozi militarną odpowiedzią. O agresję obwinia Polskę i Litwę

U źródeł destabilizacji sytuacji na Białorusi władze dopatrują się ingerencji krajów sąsiednich. Chodzi m. in o Polskę oraz Litwę. Prezydent Aleksander Łukaszenka twierdzi, że to z tych krajów sterowane są antyrządowe demonstracje na Białorusi po sfałszowanych wyborach prezydenckich z 9 sierpnia.

bCYuKATH

Białoruś ostrzega, że odpowie na agresję. Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym

Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB) to wschodni odpowiednik NATO. U źródeł jej powstania leży podpisanie 15 maja 1992 traktatu taszkenckiego o bezpieczeństwie zbiorowym. W skład organizacji wchodzą Armenia, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Rosja i Tadżykistan.

Obejrzyj także: Białoruś. Dworczyk podał datę spotkania z opozycją. Wyjaśnił, czemu nie będzie Hołowni

bCYuKATN
bCYuKAUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
Acc
1 tyg. temu
Nasze orły w rządzie ledwo sobie sami ze sobą radzą, a co dopiero z mieszaniem się w sprawy innych :). Give me a breake!
Gen.Simuniak
1 tyg. temu
Panie Łukaszenka nic wam nie grozi ze stroni Polski- Antoś z Misiem pogubili drabiny od wozu a ich nadzorca ledwo co się porusza . Kto więc stanie na czele tego OTK ?
Marek
1 tyg. temu
Polska i Litwa są pod bezpośrednim zarządem wojsk okupacyjnych i niewiele mają do powiedzenia w kwestii własnego życia i śmierci.Polacy i Litwini mają być posłuszni i wykonywać rozkazy na życzenie prywatnych koncernów zbrojeniowych dla których tworzenie konfliktów z dala od ich terytorium jest warunkiem dalszego rozwoju,zysków i dochodów.
bCYuKAUj
lechicki
1 tyg. temu
SZanowny panie łukaszenka żąden normalny polak niema zamiaru napadać na pański kraj!!!podkreślam słowo polak!!!!!!!
kkkk
1 tyg. temu
Na agresje każdy odpowiada zbrojnie. Dla Ł. jest tylko "możliwa"
Najnowsze komentarze (56)
marek
5 dni temu
co z idiotyczny artykuł, Białoruś ostrzega a NIE grozi! Każdy kraj ma prawo do własnego stanowienia o sobie! Polska już dawno sama pozbawiła się tego prawa, miota się, jak nie CCCP to USA, zamiast stać się krajem niezależnym i czerpać korzyści ze wschodu jak i zachodu - bo umożliwia to położenie geograficzne polski.
Patriot
5 dni temu
Panie Łukaszenka trzymaj się od Polski i naszych rodaków z daleka.w danych latach frajer z wąsem nam nie podskoczył i więc ty nie próboj. Masz swoje panstewko to tam sobie układaj i podporządkuj wszystkich o ile dadzą się ułożyć. Bo my już dawno jesteśmy nie sforni i się nie damy.
Anka
6 dni temu
a w Polsce wybory nie były sfałszowane?
logiczny
6 dni temu
Nie wie, że Błaszczak kupił łódź podwodną od Szwedów ? ;)))
logiczny
6 dni temu
Jeżeli ta interwencja miałaby być w obronie PGR-ów to Mati już reanimuje w imię socjalistycznej solidarności flagowy program PGR+;)))
gosc
6 dni temu
niedlugo rolnicy wyjda tuczniki po 3.70 to jest tragedia
Polak-Polski
6 dni temu
ten dyktator będzie szukał w ostatniej chwili działań zaczepnych tak jak Niemcy przed rozpoczęciem wojny-sprowokuje Litwe i Polskę.....
Tom
6 dni temu
a co może Białoruś, potęga to Chiny i okolice, USA, Rosja
bCYuKAUb
uwaga
6 dni temu
U nas stacjonują obce wojska i tam gdzie są, to jest ich teren. Tak jest w umowie. Mają kawałek Polski i my im jeszcze za to płacimy. I z nudów może się im chcieć "powalczyć" trochę? Co im zależy i tak będzie na Polskę.
mon
7 dni temu
Stan Sił Zbrojnych RP, 6 lat po wybuchu wojny na Ukrainie, jest katastrofalnie zły. Modernizacja polskiego wojska jest fasadowa. Średnia wieku sprzętu jest praktycznie taka sama jak 20 lat temu. W ten sposób szykujemy się na to, aby podczas kolejnego konfliktu znów "polec z honorem", a nie sprawić, żeby to wróg ginął za swoją ojczyznę - piszą Witold Jurasz i Maciej Kucharczyk w opracowaniu dla Ośrodka Analiz Strategicznych.
Prawda
7 dni temu
Ktoś chce zablokować jedwabny szlak. I po to ten konflikt jak na Ukrainie.
Michał 190
7 dni temu
Niech patrzą sobie na ręce i zmieniają Polskę
Martyna
1 tyg. temu
Przypomnijmy sobie... Co to za niewinne, przyjacielskie i miłujące pokój robaczki trenowały kilkakrotnie w ramach ćwiczeń wojskowych atak nuklearny na Warszawę? Czy to czasem nie Rossija i kraj baćki?
wserhwse
1 tyg. temu
drewniane karabiny i drony na pewno dadzą radę.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić