Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|

Możliwa odpowiedź zbrojna. Ministerstwo obrony Białorusi ostrzega

56
Podziel się:

Białoruś ostrzega, że w przypadku agresji ze strony innych państw, możliwa jest zbrojna odpowiedź. Zgodnie z obowiązującymi umowami Rosji i Białorusi do konfliktu włączyłaby się Moskwa. Białoruskie władze upatrują agresorów w państwach sąsiednich: Polsce i Litwie.

Możliwa odpowiedź zbrojna. Ministerstwo obrony Białorusi ostrzega
Prezydent Aleksander Łukaszenka upatruje agresorów w Polsce i Litwie (FORUM)

Białoruskie ministerstwo obrony zapowiedziało we wtorek, że jeśli dojdzie do agresji zbrojnej spoza granic Białorusi, to kraj odpowie na to zagrożenie przy użyciu wojska. Na podstawie obowiązującej umowy o państwie związkowym Białorusi i Rosji, ta druga również włączy się do konfliktu. Wynika to również z obowiązującego sojuszu Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym.

Białoruś grozi militarną odpowiedzią. O agresję obwinia Polskę i Litwę

U źródeł destabilizacji sytuacji na Białorusi władze dopatrują się ingerencji krajów sąsiednich. Chodzi m. in o Polskę oraz Litwę. Prezydent Aleksander Łukaszenka twierdzi, że to z tych krajów sterowane są antyrządowe demonstracje na Białorusi po sfałszowanych wyborach prezydenckich z 9 sierpnia.

Białoruś ostrzega, że odpowie na agresję. Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym

Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB) to wschodni odpowiednik NATO. U źródeł jej powstania leży podpisanie 15 maja 1992 traktatu taszkenckiego o bezpieczeństwie zbiorowym. W skład organizacji wchodzą Armenia, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Rosja i Tadżykistan.

Obejrzyj także: Białoruś. Dworczyk podał datę spotkania z opozycją. Wyjaśnił, czemu nie będzie Hołowni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
marek
2 lata temu
co z idiotyczny artykuł, Białoruś ostrzega a NIE grozi! Każdy kraj ma prawo do własnego stanowienia o sobie! Polska już dawno sama pozbawiła się tego prawa, miota się, jak nie CCCP to USA, zamiast stać się krajem niezależnym i czerpać korzyści ze wschodu jak i zachodu - bo umożliwia to położenie geograficzne polski.
Patriot
2 lata temu
Panie Łukaszenka trzymaj się od Polski i naszych rodaków z daleka.w danych latach frajer z wąsem nam nie podskoczył i więc ty nie próboj. Masz swoje panstewko to tam sobie układaj i podporządkuj wszystkich o ile dadzą się ułożyć. Bo my już dawno jesteśmy nie sforni i się nie damy.
Anka
2 lata temu
a w Polsce wybory nie były sfałszowane?
logiczny
2 lata temu
Nie wie, że Błaszczak kupił łódź podwodną od Szwedów ? ;)))
logiczny
2 lata temu
Jeżeli ta interwencja miałaby być w obronie PGR-ów to Mati już reanimuje w imię socjalistycznej solidarności flagowy program PGR+;)))
gosc
2 lata temu
niedlugo rolnicy wyjda tuczniki po 3.70 to jest tragedia
Polak-Polski
2 lata temu
ten dyktator będzie szukał w ostatniej chwili działań zaczepnych tak jak Niemcy przed rozpoczęciem wojny-sprowokuje Litwe i Polskę.....
Tom
2 lata temu
a co może Białoruś, potęga to Chiny i okolice, USA, Rosja
uwaga
2 lata temu
U nas stacjonują obce wojska i tam gdzie są, to jest ich teren. Tak jest w umowie. Mają kawałek Polski i my im jeszcze za to płacimy. I z nudów może się im chcieć "powalczyć" trochę? Co im zależy i tak będzie na Polskę.
mon
2 lata temu
Stan Sił Zbrojnych RP, 6 lat po wybuchu wojny na Ukrainie, jest katastrofalnie zły. Modernizacja polskiego wojska jest fasadowa. Średnia wieku sprzętu jest praktycznie taka sama jak 20 lat temu. W ten sposób szykujemy się na to, aby podczas kolejnego konfliktu znów "polec z honorem", a nie sprawić, żeby to wróg ginął za swoją ojczyznę - piszą Witold Jurasz i Maciej Kucharczyk w opracowaniu dla Ośrodka Analiz Strategicznych.
Prawda
2 lata temu
Ktoś chce zablokować jedwabny szlak. I po to ten konflikt jak na Ukrainie.
Michał 190
2 lata temu
Niech patrzą sobie na ręce i zmieniają Polskę
Martyna
2 lata temu
Przypomnijmy sobie... Co to za niewinne, przyjacielskie i miłujące pokój robaczki trenowały kilkakrotnie w ramach ćwiczeń wojskowych atak nuklearny na Warszawę? Czy to czasem nie Rossija i kraj baćki?
wserhwse
2 lata temu
drewniane karabiny i drony na pewno dadzą radę.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić