63-latka jechała "na czołgistę". Dostała mandat

24

63-latka jechała ulicami Krobi (woj. wielkopolskie) w kompletnie nieodśnieżonym aucie. Śnieg przykrywał całą maskę, tablice rejestracyjne i część przedniej szyby. Policjanci wręczyli kobiecie mandat i zaapelowali, aby nigdy nie brać z niej przykładu.

63-latka jechała "na czołgistę". Dostała mandat
Kobieta została ukarana mandatem za nieodśnieżone auto. (KPP Gostyń)

Policjanci z komisariatu w Gostyni zatrzymali do kontroli 63-letnią kobietę. Podróżowała ulicami Krobi nieodśnieżonym autem, co znacznie ograniczało jej widoczność i mogło być przyczyną wypadku.

Jechała na "czołgistę"

Kobieta otrzymała mandat w wysokości 100 złotych. Aby móc kontynuować podróż, musiała także usunąć śnieg z pojazdu. Policjanci zaapelowali do kierowców, aby nie brali przykładu z 63-latki.

Dbać należy oczywiście, aby odśnieżone było całe auto, gdyż śnieg z dachu lub maski samochodu może zsunąć się na przednią szybę. Stanowi to ryzyko nie tylko dla Ciebie, ale także dla innych kierowców — apelują policjanci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Widzieliśmy cuda". Analityk mówi, co zatrzymało rajd ku 7 zł za litr benzyny

63-latka nie jest jedynym kierowcą, który zapomniał o odśnieżeniu auta. Również mandat, który otrzymała, nie jest najwyższy. W nocy z 1 na 2 grudnia mieszkaniec powiatu złotoryjskiego (woj. dolnośląskie) otrzymał aż 3 tys. zł kary za nieoczyszczony samochód.

Warstwa śniegu zasłaniała niemal całą przednią szybę, część maski oraz tablicę rejestracyjną. Jedynie niewielki fragment szyby był oczyszczony, ale kierowca praktycznie nic przez nią nie widział.

Kierowca nie poczuł się winny. Wyjaśnił, że nie odśnieżył auta, ponieważ nie miał na to czasu. Powiedział policjantom, że bardzo się spieszył.

Mężczyzna wdał się również w dyskusję z policjantami na temat tego, jak samochód ma być przygotowany do zimowej jazdy. Poza mandatem w wysokości 3 tys. zł. kierujący musiał także odśnieżyć samochód.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić