Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Katastrofa w Świebodzicach. W willi często bawiły się dzieci

56
Podziel się:

W Świebodzicach zawalił się ogromny zabytkowy budynek. W jego wnętrzu często przebywali bezdomni i bawiły się dzieci. Całą sobotę trwały poszukiwania ewentualnych ocalałych. W akcję zaangażowano specjalnie wyszkolone psy.

Katastrofa w Świebodzicach. W willi często bawiły się dzieci
W Świebodzicach zawalił się zabytkowy budynek. Służby szukały ocalałych (PAP, Maciej Kulczyńsk)

Poniemiecki budynek od lat stwarzał zagrożenie dla mieszkańców Świebodzic (woj. dolnośląskie) ze względu na bardzo zły stan stropu i fasady. Kilka lat temu poważnie uszkodził go pożar - podaje "Fakt". W końcu stało się. W sobotę rano zabytek się zawalił.

Świebodzice. Zawalił się zabytkowy budynek

W opuszczonej willi często nocowały osoby bezdomne, nierzadko też bawiły się tam dzieci i młodzież. Na miejscu od rana trwały poszukiwania ewentualnych ofiar. Zdjęcia z miejsca katastrofy są przerażające.

W akcję zaangażowane zostały psy tropiące. Zwierzęta nie wytropiły pod gruzami żadnego człowieka. Służby zarządziły jednak, że poszukiwania będą trwać tak długo, aż będzie pewność, że nikt nie zginął.

Pies z przewodnikiem przeszukał gruzowisko, nie wskazał miejsc, gdzie mogłyby być żywe osoby. Czekamy jeszcze na drugiego przewodnika z psem, który jeszcze raz przeszuka miejsce katastrofy – powiedział portalowi dziennik.walbrzych.pl starszy kapitan Tomasz Kwiatkowski z OSP w Wałbrzychu.

Drugi zespół z psami wkroczył na miejsce około godziny 12. On także wykluczył obecność żywych osób pod gruzami - podaje portal dziennik.walbrzych.pl. Na obszarze katastrofy przebywają pracownicy nadzoru budowlanego i zastęp PSP ze Świebodzic, by przekazać miejsce właścicielowi terenu.

Zobacz także: Katastrofa w Niemczech i Belgii. Dramatyczne doniesienia po powodzi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
sfwgf4rg
rok temu
"Zdjęcia z miejsca katastrofy są przerażające."? Zawaliła się rudera która już wcześniej wyglądała jak rudera. Moim zdaniem gdy budynek jest tak zniszczony, spalony, styrany, niechciany i zapomniany, że łażą po nim żule, wszędzie sikają koty i srają szczury, sam się zawala - TRACI AUTOMATYCZNIE ZNAMIONA ZABYTKU.
Jan
rok temu
Za Niemca nic się samo nie zawalało.
xyz
rok temu
Szkoda ładnego budynku. Jeszcze większa szkoda, że przez lata nikt się nim porządnie nie zajął. Bo lepiej, żeby się rozleciał, niż cokolwiek z nim zrobić - rozebrać, sprzedać, wyremontować dla jakiś społecznych celów... Ale w papierach wszystko wygląda poprawnie i winnego nie da się wskazać. "To nie ja, to kolega..."
STANIK
rok temu
Jaka ruina taki gospodarz,Polak potrafi.
Obserwator
rok temu
Poniemieckie? Wy to poważnie piszecie 76 lat po wojnie?
HaeM
rok temu
Stary budynek po pożarze więc nadzór budowlany lub tzw. konserwator zabytków lub właściciel do wyrzucenia na zbity pysk za brak skutecznego zabezpieczenia obiektu lub natychmiastowej rozbiórki!
rólnik
rok temu
stara ruina to zbytek ? jak w mojej wsi gdzie ktoś wpisał starą budę do rejestru zabytków bez wiedzy własciciela, nie dało sie w niej mieszkać to wybudował nowy dom, starej chaty też ruszyć nie może bez procedur generujacych koszty,zawaliła się i tak straszy
ewew
rok temu
pewnie nie pozwolili rozebrać ruiny i może trochę pomogli. Przecież działka idealne pod deweloperkę i za fajna cenę.
aaa
rok temu
Konserwator zabytków nie pozwala remontować kamieniczek tak na ile stać właścicieli tylko po wysokich kosztach jakie wytycza konserwator. Kamienice straszą brzydotą i rozsypują się i to jest wina konserwatorów , ktorzy nie chcą nagiąć się i zrozumieć, że biedni ludzie , którzy wykupili mieszkania za marne grosze nie będą brać kredytów i spłacać całe życie tylko po to aby przechodnie podziwiali ich elewację. Jeżeli budynek wpisany został do rejestru zabytków to to właściciele mają przechlapane. A konserwator to konserwa.
Taka prawda
rok temu
To zabytek czy zabytkowa ruina ?
1238
rok temu
I bardzo dobrze konserwator pewnie nie pozwolił rozebrać tej ruiny
katoliczka
rok temu
Aby władza nie politykowała i bardziej dbała o swoje społeczeństwo w danym powiecie,nie dochodziłoby do katastrof.Wszystko trzeba doglądać ,koserwacje przeprowadzać bydynków,wind,starych kamieniec czy regulacji rzek,zbiorników wodnych. Biora nasze pieniądze nie odpowiadają za nic.Do wymiany stanowisk obiboków.
Smutne ale pr...
rok temu
A to Polska właśnie.Budynku nie można wyremontować,bo był ZaBYTKIEM...więc czekamy wszyscy aż popadnie w ruinę,zawali się i PYK...miejsce dla dewelopera za grubą kasę jest.Wiem,co piszę,mieszkałam w zabytkowej kamienicy-5 rodzin..próbowaliśmy przebrnać przez papierologię...nie dało rady.Po prostu zmieniliśmy miejsce zamieszkania.
dy,68
rok temu
A kto jest właścicielem ? Miasto czy prywatna osoba.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić