Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Katastrofa w Świebodzicach. W willi często bawiły się dzieci

56
Podziel się

W Świebodzicach zawalił się ogromny zabytkowy budynek. W jego wnętrzu często przebywali bezdomni i bawiły się dzieci. Całą sobotę trwały poszukiwania ewentualnych ocalałych. W akcję zaangażowano specjalnie wyszkolone psy.

Katastrofa w Świebodzicach. W willi często bawiły się dzieci
W Świebodzicach zawalił się zabytkowy budynek. Służby szukały ocalałych (PAP, Maciej Kulczyńsk)
bEKWgPnV

Poniemiecki budynek od lat stwarzał zagrożenie dla mieszkańców Świebodzic (woj. dolnośląskie) ze względu na bardzo zły stan stropu i fasady. Kilka lat temu poważnie uszkodził go pożar - podaje "Fakt". W końcu stało się. W sobotę rano zabytek się zawalił.

Świebodzice. Zawalił się zabytkowy budynek

W opuszczonej willi często nocowały osoby bezdomne, nierzadko też bawiły się tam dzieci i młodzież. Na miejscu od rana trwały poszukiwania ewentualnych ofiar. Zdjęcia z miejsca katastrofy są przerażające.

bEKWgPnX

W akcję zaangażowane zostały psy tropiące. Zwierzęta nie wytropiły pod gruzami żadnego człowieka. Służby zarządziły jednak, że poszukiwania będą trwać tak długo, aż będzie pewność, że nikt nie zginął.

bEKWgPod
Pies z przewodnikiem przeszukał gruzowisko, nie wskazał miejsc, gdzie mogłyby być żywe osoby. Czekamy jeszcze na drugiego przewodnika z psem, który jeszcze raz przeszuka miejsce katastrofy – powiedział portalowi dziennik.walbrzych.pl starszy kapitan Tomasz Kwiatkowski z OSP w Wałbrzychu.

Drugi zespół z psami wkroczył na miejsce około godziny 12. On także wykluczył obecność żywych osób pod gruzami - podaje portal dziennik.walbrzych.pl. Na obszarze katastrofy przebywają pracownicy nadzoru budowlanego i zastęp PSP ze Świebodzic, by przekazać miejsce właścicielowi terenu.

bEKWgPoe
Zobacz także: Katastrofa w Niemczech i Belgii. Dramatyczne doniesienia po powodzi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKWgPoy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
sfwgf4rg
3 miesiące temu
"Zdjęcia z miejsca katastrofy są przerażające."? Zawaliła się rudera która już wcześniej wyglądała jak rudera. Moim zdaniem gdy budynek jest tak zniszczony, spalony, styrany, niechciany i zapomniany, że łażą po nim żule, wszędzie sikają koty i srają szczury, sam się zawala - TRACI AUTOMATYCZNIE ZNAMIONA ZABYTKU.
Jan
3 miesiące temu
Za Niemca nic się samo nie zawalało.
xyz
3 miesiące temu
Szkoda ładnego budynku. Jeszcze większa szkoda, że przez lata nikt się nim porządnie nie zajął. Bo lepiej, żeby się rozleciał, niż cokolwiek z nim zrobić - rozebrać, sprzedać, wyremontować dla jakiś społecznych celów... Ale w papierach wszystko wygląda poprawnie i winnego nie da się wskazać. "To nie ja, to kolega..."
bEKWgPoz
STANIK
3 miesiące temu
Jaka ruina taki gospodarz,Polak potrafi.
Obserwator
3 miesiące temu
Poniemieckie? Wy to poważnie piszecie 76 lat po wojnie?
HaeM
3 miesiące temu
Stary budynek po pożarze więc nadzór budowlany lub tzw. konserwator zabytków lub właściciel do wyrzucenia na zbity pysk za brak skutecznego zabezpieczenia obiektu lub natychmiastowej rozbiórki!
rólnik
3 miesiące temu
stara ruina to zbytek ? jak w mojej wsi gdzie ktoś wpisał starą budę do rejestru zabytków bez wiedzy własciciela, nie dało sie w niej mieszkać to wybudował nowy dom, starej chaty też ruszyć nie może bez procedur generujacych koszty,zawaliła się i tak straszy
ewew
3 miesiące temu
pewnie nie pozwolili rozebrać ruiny i może trochę pomogli. Przecież działka idealne pod deweloperkę i za fajna cenę.
aaa
3 miesiące temu
Konserwator zabytków nie pozwala remontować kamieniczek tak na ile stać właścicieli tylko po wysokich kosztach jakie wytycza konserwator. Kamienice straszą brzydotą i rozsypują się i to jest wina konserwatorów , ktorzy nie chcą nagiąć się i zrozumieć, że biedni ludzie , którzy wykupili mieszkania za marne grosze nie będą brać kredytów i spłacać całe życie tylko po to aby przechodnie podziwiali ich elewację. Jeżeli budynek wpisany został do rejestru zabytków to to właściciele mają przechlapane. A konserwator to konserwa.
Taka prawda
3 miesiące temu
To zabytek czy zabytkowa ruina ?
1238
3 miesiące temu
I bardzo dobrze konserwator pewnie nie pozwolił rozebrać tej ruiny
katoliczka
3 miesiące temu
Aby władza nie politykowała i bardziej dbała o swoje społeczeństwo w danym powiecie,nie dochodziłoby do katastrof.Wszystko trzeba doglądać ,koserwacje przeprowadzać bydynków,wind,starych kamieniec czy regulacji rzek,zbiorników wodnych. Biora nasze pieniądze nie odpowiadają za nic.Do wymiany stanowisk obiboków.
Smutne ale pr...
3 miesiące temu
A to Polska właśnie.Budynku nie można wyremontować,bo był ZaBYTKIEM...więc czekamy wszyscy aż popadnie w ruinę,zawali się i PYK...miejsce dla dewelopera za grubą kasę jest.Wiem,co piszę,mieszkałam w zabytkowej kamienicy-5 rodzin..próbowaliśmy przebrnać przez papierologię...nie dało rady.Po prostu zmieniliśmy miejsce zamieszkania.
bEKWgPor
dy,68
3 miesiące temu
A kto jest właścicielem ? Miasto czy prywatna osoba.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić