Szkoły znowu zamknięte? Zapowiedź Morawieckiego

102

Kolejne rekordy zakażeń koronawirusem w Polsce spowodowały wprowadzenie żółtej strefy na terenie całego kraju. Rządzący mają niedługo ogłosić, jak będzie wyglądać nauczanie w szkołach.

Szkoły znowu zamknięte? Zapowiedź Morawieckiego
(Radek Pietruszka, PAP)

Epidemia koronawirusa dała się ostatnio Polakom we znaki. Kolejne rekordy zakażeń i zgonów zmusiły rządzących do wprowadzenia nowych obostrzeń na terenie całego kraju. Od soboty 10 października ponownie będziemy musieli przyzwyczaić się do noszenia maseczki ochronnej na świeżym powietrzu. Wiele osób zastanawiało się, kiedy zostanie podjęta decyzja w sprawie zamknięcia szkół. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że informacje na ten temat przekaże w sobotę.

W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych tygodniach (...) - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Radio RMF FM dotarło do nieoficjalnych informacji. Wynika z nich, że zajęcia na studiach i lekcje w szkołach ponadpodstawowych odbywałyby się zdalnie. Zajęcia w szkołach podstawowych miałyby odbyć się bez jakichkolwiek zmian. Resort edukacji podkreśla, że szkoły nie są głównym źródłem zakażeń. Eksperci podkreślają jednak, że dzieci mogą przechodzić chorobę bezobjawowo, jednocześnie roznosząc wirusa na innych.

Koronawirus w Polsce

Epidemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia. Ostatnie dni były dla Polaków bardzo trudne. Z dnia na dzień bite były dzienne rekordy zakażeń i zgonów, które spowodowały powrót niektórych obostrzeń. W sumie koronawirusem w Polsce zaraziło się ponad 116 tysięcy osób, z czego niespełna 3 tysiące z nich zmarło.

Zobacz także: Koronawirus. Jak nie zarazić się na imprezie rodzinnej?
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić