o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Szkoły znowu zamknięte? Zapowiedź Morawieckiego

49
Podziel się

Kolejne rekordy zakażeń koronawirusem w Polsce spowodowały wprowadzenie żółtej strefy na terenie całego kraju. Rządzący mają niedługo ogłosić, jak będzie wyglądać nauczanie w szkołach.

Szkoły znowu zamknięte? Zapowiedź Morawieckiego
(Radek Pietruszka, PAP)
bDgfJiFx

Epidemia koronawirusa dała się ostatnio Polakom we znaki. Kolejne rekordy zakażeń i zgonów zmusiły rządzących do wprowadzenia nowych obostrzeń na terenie całego kraju. Od soboty 10 października ponownie będziemy musieli przyzwyczaić się do noszenia maseczki ochronnej na świeżym powietrzu. Wiele osób zastanawiało się, kiedy zostanie podjęta decyzja w sprawie zamknięcia szkół. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że informacje na ten temat przekaże w sobotę.

W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych tygodniach (...) - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
bDgfJiFz

Radio RMF FM dotarło do nieoficjalnych informacji. Wynika z nich, że zajęcia na studiach i lekcje w szkołach ponadpodstawowych odbywałyby się zdalnie. Zajęcia w szkołach podstawowych miałyby odbyć się bez jakichkolwiek zmian. Resort edukacji podkreśla, że szkoły nie są głównym źródłem zakażeń. Eksperci podkreślają jednak, że dzieci mogą przechodzić chorobę bezobjawowo, jednocześnie roznosząc wirusa na innych.

Koronawirus w Polsce

Epidemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia. Ostatnie dni były dla Polaków bardzo trudne. Z dnia na dzień bite były dzienne rekordy zakażeń i zgonów, które spowodowały powrót niektórych obostrzeń. W sumie koronawirusem w Polsce zaraziło się ponad 116 tysięcy osób, z czego niespełna 3 tysiące z nich zmarło.

Koronawirus. Jak nie zarazić się na imprezie rodzinnej?

bDgfJiGa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
Jan
2 tyg. temu
Ciekaw czemu przychodnie pracują zdalnie .... jak cała gospodarka może to medycy nie?
buhahaha
2 tyg. temu
morawiecki od jutra protesty w całym kraju .. idziemy po was !!
???
2 tyg. temu
nauczyciele,skoro hunta pozamyka szkoły to wy zacznijcie nauczać na tajnych kompletach tak jak za czasów okupacji hitlerowskiej
bDgfJiGb
olo
2 tyg. temu
A może szkoły korespondencyjne :) za pomocą gołębi :)
Polak
2 tyg. temu
kiedy pozwy przeciw niemu???
Najnowsze komentarze (49)
mily pan
2 tyg. temu
Zamkniecie szkol powinno zapobiec dużej ilości zakażeniom
Trup
2 tyg. temu
A co na to niezależni psychiatrzy?
minister
2 tyg. temu
Poco szkoły zamykać ,przecież na uczniach nie ma zysku
Noniewierze
2 tyg. temu
Pierwsze rzecz-wakacje-plaże, restauracje, wszystko przepełnione, ludzie wyjeżdżali i wracali zza granicy-700zakazen. Teraz maski i sezon grupy-5tysiecy zakażeń. Białoruś robi ogromne protesty, tłumy ludzi na ulicach-trupy się tam raczej nie walają
Iwo
2 tyg. temu
Wy wszystkie nie ogary.... Nie chodzi o wirusa... Tutaj chodzi o przygotowanie nas do tego co nie długo nastąpi... Grudzień jest kluczowy. 21-25 grudnia 3 dni ciemności. 31 października niebieski księżyc zacznie to wszystko.
chore
2 tyg. temu
Dzieci bohaterzy, a lekarze w przychodniach tchórze? Do lekarza 1 kontaktu trzeba czekać na telerozmowę na Bemowie 2 tygodnie. To jest naprawdę chore
joda
2 tyg. temu
Dziwny wirus. Atakuje zawsze w momentach i miejscach politycznie dogodnych dla tego /nie/rządu.
tom223
2 tyg. temu
A może prywatne nauczanie ? Tak jak lekarze, w przychodni na NFZ nie przyjmują, ale PRYWATNIE to nie ma z tym żadnego problemu
bDgfJiFT
Mckwadrat
2 tyg. temu
Zagadka : co to jest ??? Chodzi po ulicy w niebieskim mundurku a głupsze to od mojego psa
54&hh
2 tyg. temu
Coś cicho o Chinach i Białorusi, nie mówiąc o Szwecji? Poumierali tam wszyscy? Stanęły fabryki, transport, handel?
tarcza10
2 tyg. temu
kiefy lockdown? Czy już mogę składać do ZUS o zwolnienie składek np na pół roku? Czy już mog3 starać się o pożyczkę bezzwrotną i pieniążki z pfr? Panie Mateuszu kiedy?
prawda
2 tyg. temu
Zamknąć Wiejską w Warszawie raz na zawsze i Polacy odetchną.....
prawda
2 tyg. temu
Zamknąć Wiejską w Warszawie raz na zawsze i Polacy odetchną.....
Ggg
2 tyg. temu
Czyżby brakowało pieniążków? Szkoły podstawowe "bez jakichkolwiek zmian", w innym przypadku rodzicom należałoby wypłacić zasiłek opiekuńczy. Starsza młodzież może posiedzieć w domu, bezkosztowo.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić