76-latek w rękach policji. Ukrywał to przez 30 lat

456

Funkcjonariusze z komisariatu policji w Pniewach zatrzymali do kontroli 76-letniego mężczyznę. Podczas oględzin okazało się, że senior ma podrobione prawo jazdy. I to od ponad 30 lat.

76-latek w rękach policji. Ukrywał to przez 30 lat
76-latek w rękach policji. Ukrywał ważny szczegół (Materiały WP, Getty Images)

Zwykła kontrola drogowa zakończyła się niezwykłym odkryciem. We wtorek 1 lutego na terenie Pniew mundurowi otrzymali niepokojące zgłoszenie dotyczące podejrzanego zachowania pewnego kierowcy, który według świadka mógł znajdować się pod wpływem alkoholu.

Podczas legitymowania okazało się, iż był to 76-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie potwierdziło przypuszczeń zgłaszającego dotyczących kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. 76-latek był trzeźwy.

Mundurowi nabrali jednak podejrzeń co do prawo jazdy, które wyglądało na podrobione. Policjanci mieli rację, bowiem senior przyznał się, że dokument podrobił... 32 lata temu!

Policjanci zabezpieczyli podrobione prawo jazdy, a 76-latek został doprowadzony do Komisariatu Policji w Pniewach, gdzie został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty - kierowania samochodem bez uprawnień, za co grozi mu grzywna i zakaz kierowania pojazdami, oraz posłużenia się podrobionym dokumentem w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie - informuje asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Dwa mandaty

Mężczyźnie grozi za to do 5 lat więzienia. Kary nie uniknie także pasażerka, która tego dnia jechała z 76-letnim mężczyzną. Jak się okazało, samochód należał właśnie do niej. Kobieta została ukarana mandatem karnym za dopuszczenie do kierowania pojazdem przez osobę, która nie posiada do tego uprawnień.

Zobacz także: Polska liderem walki z pandemią? Komentarz do słów rzeczniczki PiS
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić