Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

9-latka się udusiła. Pierwszy taki wyrok w historii

6
Podziel się

9-letnia Ellia Kissi-Debrah zmarła z powodu ataku astmy, który dopadł ją podczas, zdawałoby się, spokojnego dnia w Londynie. Co go wywołało? Według matki Elli, co widnieje w aktach sprawy, śmierci córki winny jest... smog.

9-latka się udusiła. Pierwszy taki wyrok w historii
(YouTube.com)
bEUTEqut

9-latka feralnego dnia aż 30 razy trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej fachowej pomocy. W końcu doszło u niej do niewydolności oddechowej, z powodu której 9-latka zmarła.

Matka jest przekonana, że jej córka umarła z powodu złej jakości powietrza w Londynie. Jej zdaniem władze zrobiły stanowczo za mało, aby w końcu zażegnać problem smogu w stolicy. Rozpoczęła więc batalię z władzami jednego z największych miast na świecie.

bEUTEquv

9-latka z rodzicami mieszkała w Lewisham, a to właśnie tam między rokiem 2006 a 2010 powietrze niemal nie nadawało się dla ludzi. Było poważnie zanieczyszczone, a naukowcy apelowali do władz, aby zajęto się tym zagrożeniem.

Niestety rządzący nie zrobili zbyt wiele w kierunku poprawienia jakości powietrza, a przynajmniej nikt nie potrafił udowodnić przed sądem, że poczyniono w tym kierunku kroki, które dałyby wymierny efekt.

Sąd orzekł, że 9-latka faktycznie mogła umrzeć z powodu smogu. Eksperci zwracają uwagę, że taki wyrok nie przydarzył się w historii Wielkiej Brytanii jeszcze nigdy.

bEUTEquB
Wyrok dał mojej córce sprawiedliwość. To nie dotyczy jedynie jej, ale też wszystkich dzieci, które na co dzień muszą mierzyć się ze smogiem - skomentowała sprawę dla CNN mama 9-latki Rosamund Kissi-Debrah.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUTEquW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
san
12 miesięcy temu
A w Afryce takie czyste powietrze Nie lepiej to być u siebie
Wwwwwwww
12 miesięcy temu
Mój kuzyn ma astmę jak przyjeżdżał na Podlasie na wieś tu mu się pogarszalo a u niego na Śląsku lepiej
alergen
12 miesięcy temu
trzeba było jej Londynu z taką chorobą córki
bEUTEquX
Yyy
12 miesięcy temu
Nożesz, patrzcie. A ja ani nikt z moich znajomych i rodziny nie możemy umrzec ani na covida a ni na cokolwiek. Chyba starość nam tylko grozi. Poprze mnie 70 proc społeczeństwa ale tylko 30 proc mnie zeżre za prawde.
Rrr
12 miesięcy temu
Znaczy w domu palili plastikowe butelki.
Ehe
12 miesięcy temu
9-latka feralnego dnia aż 30 razy trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej fachowej pomocy. Kto pisze tw pieroly? To faktycznie fachowa pomoc! 30 razy w ciągu doby do szpitala i lipa, tyłków UK mają taką pomoc medyczna... Shit
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić