Natalia Bogucka| 

99-letni książę Filip w szpitalu. "Źle się poczuł"

14

Pałac Buckingham przekazał, że książę Filip trafił do szpitala. Jego hospitalizacja ma być działaniem zapobiegawczym zaleconym przez lekarza.

99-letni książę Filip w szpitalu. "Źle się poczuł"
Książę Filip w szpitalu (Getty Images)

Książę Filip we wtorek wieczorem został przyjęty do szpitala Króla Edwarda VII w Londynie. Ma spędzić tam kilka dni w celu obserwacji i odpoczynku.

Przyjęcie księcia szpitala jest działaniem zapobiegawczym, zgodnie z radą lekarza Jego Królewskiej Wysokości, po tym, jak źle się poczuł - przekazał w oświadczeniu Pałac Buckingham.

Źródło BBC z pałacu przekazało, że książę Filip jest "w dobrym nastroju". Sytuacja nie wymagała wezwania karetki i książkę został przewieziony do szpitala samochodem.

Mąż królowej Elżbiety od kilku dni źle się czuł, ale ponoć nie miało to związku z koronawirusem. W ubiegłym miesiącu książę i królowa zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19.

Wiadomość o pobycie księcia Filipa w szpitalu jest o tyle niepokojąca, że książę jest w podeszłym wieku. W czerwcu skończył 99 lat.

To nie pierwszy raz, gdy książę Filip trafił do szpitala

W grudniu 2019 roku książę Filip spędził cztery noce w szpitalu króla Edwarda VII. Wtedy także miał zostać przyjęty do placówki w celu obserwacji. W kwietniu 2018 r. przeszedł operację biodra.

Zobacz także: Implozja Trump Plaza. Moment wysadzenia budynku Donalda Trumpa

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić