Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Abp. Głódź spełnił wolę Watykanu. Ale co z bp. Janiakiem?

14
Podziel się:

Abp. Leszek Sławoj Głódź i bp. Edward Janiak zostali ukarani przez Watykan za tuszowanie nadużyć seksualnych w Kościele. Czy wykonali odgórne zalecenia?

Abp. Głódź spełnił wolę Watykanu. Ale co z bp. Janiakiem?
Abp. Leszek Sławoj Głódź. (YouTube)

Decyzją Stolicy Apostolskiej Abp. Leszek Sławoj Głódź i bp. Edward Janiak musieli opuścić swoje archidiecezje. Oprócz tego zobowiązani zostali do wpłacenia z prywatnych oszczędności odpowiedniej kwoty na rzecz Fundacji Św. Józefa.

Duchowni zmienili miejsca zamieszkania. Teraz pora na drugą część kary. Ks. Piotr Studnicki, kierownik biura delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży oraz pełnomocnik Fundacji Św. Józefa poinformował, że "odpowiednią kwotę" wpłacił już abp. Głódź. Ile? Tego już fundacja zdradzić nie może.

Swoją karę będzie musiał wykonać jeszcze bp. Janiak. Duchowny jeszcze nie zdecydował, jaka suma będzie "odpowiednia". Fundacja zebrane pieniądze wyda na cele wskazane w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej.

Zobacz także: Abp. Leszek Głódź ukarany. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Johan
rok temu
Teraz pan Głódź będzie spędzał spokojne życie w swojej wartej miliony posiadłości w Bobrówce i śmiał się dalej że wszystkich
Bolesław
rok temu
Śmiały spróbował w Polsce osądzić biszkopta i wykonać wyrok. Nie dość, że go wygnali i otruli syna Mieszka to jego ofiarę zrobili patronem Polski. Ostatnio się uaktywnił przy powodzi w Krakowie. Ale niewiele pomogło.
Ciekawe
rok temu
czy Adrian odważy się wystąpić do sądu o odebranie pijakowi apanaży generalskich! Nie sądzę. Bo wyroki papieskie są wyrokami papieskimi (zresztą co ta papież? Papiez przecież był tylko jeden) a w Klechostanie żaden sąd nie odważy się sądzić biszkopta. Choćby upadłego. Taka zasada.
oj gieniu
rok temu
Proponuję audyt diecezji kaliskiej po odejściu bp Janiaka czy pieniadze za odzyskaną ziemię koscielną przez parafię się zgadzają.Dziwna cisza w tym temacie.
CCc
rok temu
Gdzie ci wszyscy katolicy pilnujący by w kościele było uczciwie? Nie wygonią swojego guru?
Kali
rok temu
A Janiak ma to głęboko pod spódnicą!
Skala
rok temu
To bezkarni zostali już tylko ludzie z kasty sędziowskiej . Kasta to półbogowie im nikt nic nie zrobi mogą kraść , skazywać za pare złotych niewinnych bo chroni ich immunited. A ostatecznie kolega z kasty uniewinni.
Społeczeństwo
rok temu
Co za plugawe towarzystwo biskupów i księży - i tacy nas pouczają... wstyd....a gdzie są inni rozliczani za pedofilię np.ludzie że służb a tych spraw jest dużo ale korupcyjni sędziowie sprawy zamiatają pod dywan....żal dzieci !!!!! Czas na kontrolę i bardzo surowe. KARY !!!!!
Ludwik
rok temu
Szanowny Głódź udał się z emeryturą generalską (czy to ksiądz, czy wojskowy, czy przestępca-mąci mi się w głowie) ok. 10tys.zl do swojego pałacu. Też mi kara. Śmiechu warte. Też tak chce!!!!!
Nie wierzę
rok temu
Chrystus zalecał sprzedać wszystko, a pieniądze rozdać ubogim. Teraz biskupi powinni pokazać, że wierzą w słowa Chrystusa i postępują tak jak pouczają innych!
Masakra
rok temu
Jakie mam przestępstwo popełnić żeby na starość taka sama karę dostać.
aza
rok temu
Dlaczego ci przestępcy nadal są traktowani w sposób wyjątkowy!? Zmiana miejsca zamieszkania, wpłata " odpowiedniej' kwoty !!! Masło maślane. Powinni ZGNIĆ w więzieniu za ukrywanie przestępców i zacieranie śladów.
Mistyczka
rok temu
No!!! Był laskaw!spełnić zadania Watykanu! W tej chwili padam, na kolana!!!
Zdegustowana
rok temu
Obaj panowie biskupi ukarani? Z ich punktu widzenia spotkała ich kara lecz ze strony pokrzywdzonych to żadna kara. I co to znaczy "odpowiednia suma"? Zapewne niewiele wobec niezłych emerytur szczególnie w przypadku Pana Głodzia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić