Absurdalna sytuacja w Lubelskim. Pijany przyjechał na komendę złożyć zawiadomienie

13

Krasnostawscy policjanci zatrzymali 51-letniego obcokrajowca, którzy przyjechał na komendę, bo chciał złożyć zawiadomienie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Absurdalna sytuacja w Lubelskim. Pijany przyjechał na komendę złożyć zawiadomienie
Absurdalna sytuacja w Lubelskim. Pijany przyjechał na komendę złożyć zawiadomienie (Policja)

W sobotę 16 marca policjanci zatrzymali 51-letniego obcokrajowca (nie ujawniono narodowości), który przyjechał Volvo na komendę w Krasnymstawie (woj. lubelskie), bo chciał złożyć zawiadomienie.

Sęk w tym, że zastępca dyżurnego, który rozmawiał z mężczyzną wyczuł od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu!

Wobec tego jego wizyta na komendzie nieco się przedłużyła. 51-latek opuścił komendę z zarzutem prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości - podkreślają mundurowi z Lubelszczyzny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar autobusu w Warszawie. Zapalił się w trakcie kursu

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującym prawem, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nowe prawo uderzy w pijanych kierowców

Nowelizacja Kodeksu Karnego, która weszła w życie 14 marca tego roku, wprowadza również możliwość konfiskaty samochodu. Jest ona obligatoryjna w przypadku, gdy kierowca prowadzi pojazd mając co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi.

Dodatkowo, przepisy przewidują konfiskatę samochodu lub jego równowartości w sytuacjach, gdy kierowca spowoduje wypadek, mając w organizmie minimum promil alkoholu.

Wprowadzone zmiany mają na celu zaostrzenie kar dla kierowców, którzy decydują się na jazdę w stanie nietrzeźwości, co ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach - czytamy na oficjalnej stronie policji.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić