Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Absurdalne tłumaczenie toruńskiego magistratu. Chodzi o nieczynne schody

7

Urząd Miasta Torunia odniósł się do publikacji medialnych odnośnie ruchomych schodów na dworcu głównym. Przypomnijmy, że te nie działają i są zastawione kwiatami. Urzędnicy twierdzą, że "to akcja społeczna", a wyłączenie schodów jest działaniem specjalnym.

Absurdalne tłumaczenie toruńskiego magistratu. Chodzi o nieczynne schody
Urzędnicy tłumaczą się z niedziałających schodów (Wikipedia, Kapitel)

Przypomnijmy, że lokalne media w Toruniu (m.in. serwis ototorun.pl czy dziennikarz Kiełpiński Konkretnie) informują o notorycznie wyłączonych ruchomych schodach, które prowadzą "do nieba". Od 2015 roku częściej nie działają, niż działają.

W czasie pandemii urzędnicy absurdalnie tłumaczyli, że "schody nie działają z powodu ograniczeń związanych z COVID-19". Dziś także mają wytłumaczenie dla kwiatów zastawiających przejście.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Skarb obok Torunia. Znaleziono 99 monet z czasów krzyżackich
Kwiaty, które są na dworcu, są elementem akcji społecznej "Zielony dworzec" i są przez mieszkańców Torunia przynoszone z domu na dworzec. Akcja ta cieszy się bardzo dużym uznaniem toruńskiego dworca - mówi Adam Olender, zarządca dworca, cytowany w przesłanym nam komunikacie, który pojawił się też na miejskiej stronie.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Problem w tym, że (jak sprawdziliśmy) na stronie dworca głównego i w mediach nie pojawiły się informacje o akcji. Przynajmniej od roku.

Dlaczego schody nie działają? Bo "pracownicy woleliby, aby nieupoważnione osoby nie przyjeżdżały tam z walizkami"

Znalazło się także wytłumaczenie dla dalszej dysfunkcji ruchomych schodów. Winni są... pracownicy firm, które wynajmują lokale od zarządców dworca głównego.

Wynajęliśmy te pomieszczenia na pierwszym piętrze dla biur. Ci, którzy tam pracują, woleliby, aby nieupoważnione osoby nie przyjeżdżały tam z walizkami i nie pytały o rzeczy związane z dworcem kolejowym - dodaje Olender.

Urzędnicy dodają, że "na wyższą kondygnację można się dostać schodami tradycyjnymi oraz windą". Te, jak widać, już pracownikom biur nie przeszkadzają. Niedługo mają pojawić się specjalne informacje o "o wyłączeniu schodów z użytkowania".

Nie dostaliśmy jednak odpowiedzi na pytanie - kiedy drogie schody znów zaczną działać? Pełne oświadczenie toruńskiego magistratu przeczytacie w tekście poniżej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić