Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Izba wytrzeźwień w Toruniu będzie bardzo droga. Nocleg tam jest mało opłacalny

26

Mieszkańcy Torunia nie będą mieli lekko. Miejscy radni zdecydowali, że podniosą kwotę za nocleg w tamtejszej izbie wytrzeźwień. Uchwalone stawki przewyższają ceny w warszawskich wytrzeźwiałkach oraz luksusowe hotele w mieście! Na bogato!

Izba wytrzeźwień w Toruniu będzie bardzo droga. Nocleg tam jest mało opłacalny
Ceny w toruńskiej izbie wytrzeźwień poszły w górę! (Izba Wytrzeźwień w Toruniu)

O ile radni podniosą kwotę za nocleg w izbie wytrzeźwień? W uchwale mowa jest o kwocie 50 złotych. Wszystko dzięki rozporządzeniu Ministra Zdrowia, które zwiększa dopuszczalną cenę maksymalną za pojedynczą noc na "wytrzeźwiałce".

Ile teraz będzie kosztować toruńska izba wytrzeźwień? Nowy cennik zakłada, że goście będą musieli zapłacić 390 złotych! To kwota wyższa niż np. noc na izbie przy ul. Kolskiej w Warszawie (343 złote).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szpitale jak izby wytrzeźwień

Tańszy jest także nocleg w czterogwiazdkowym Hotelu Copernicus w Toruniu. Tam za dobę (od osoby) zapłacimy od 300 złotych w górę.

Wiadomo, że nowy cennik będzie obowiązywał od 1 stycznia 2024 roku. Do tego czasu goście będą mogli korzystać z usług pracowników izby wytrzeźwień i zapłacą dotychczasową stawkę - 340 złotych.

Dlaczego ceny w toruńskiej Izbie Wytrzeźwień będą wyższe?

Skąd decyzja o podniesieniu cen za nocleg w izbie wytrzeźwień w Toruniu? Do sprawy odniosła się Małgorzata Skibicka z Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej w Toruniu.

Wszystko przez rosnący koszt utrzymania izby. Na wyższe stawki wpływa m.in. wyższa kwota minimalnego wynagrodzenia dla pracowników, stawki za energię, a także warunki finansowe, które dyktowane są przez lekarzy. Ich udział w funkcjonowaniu placówki jest niezbędny - wymienia urzędniczka.

Super Express wskazuje, że toruńska izba wytrzeźwień zadłużona jest na ponad milion 800 tysięcy złotych. Wynika to często z braku regulowania należności przez gości "wytrzeźwiałki". Należą do nich najczęściej bezdomni, a także emeryci i renciści. Wszyscy głównie po 50 roku życia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić