Adam Niedzielski w niebezpieczeństwie. "Czuję się zagrożony"

36

Adam Niedzielski wyznał w Polsat News, że cały czas nad jego bezpieczeństwem czuwają Służby Ochrony Państwa. Szef Ministerstwa Zdrowia nie ukrywa, że czuje się zagrożony.

Adam Niedzielski w niebezpieczeństwie. "Czuję się zagrożony"
Adam Niedzielski (PAP, Zofia Bichniewicz)

Adam Niedzielski twierdzi, że nie czuje się bezpiecznie. W Polsat News tłumaczył, że non stop troszczy się o niego Służba Ochrona Państwa. Mówił też o manipulacjach, które - jego zdaniem - pojawiają się w mediach społecznościowych.

To, co dzieje się w mediach społecznościowych, i te manipulacje, które spotykamy w zakresie teorii antyszczepionkowych, to jest głos naprawdę niewielkiej grupy ludzi, który jest bardzo głośny. Bo to są krzyki być może góra 10 proc. społeczeństwa - podkreślał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski o "chamstwie i hejcie"

Ostatnio zawrzało w Sejmie. Wszystko za sprawą tego, że najpierw Grzegorz Braun ostro wypowiadał się o ministrze zdrowia Adamie Niedzielskim, a później zwrócił się w jego kierunku ze słowami: "Będziesz pan wisiał!".

Ja nie chciałbym tej sytuacji obracać w kierunku rozważań, czy to ma na mnie wpływ i jaki ma na mnie wpływ. Ja jestem człowiekiem już dojrzałym i odpornym na pewnego rodzaju groźby i takie zachowania nieprzystające człowiekowi cywilizowanemu. Odbija się to oczywiście na mojej rodzinie i to jest ewentualnie przedmiotem mojej troski i smutku, ale w gruncie rzeczy chodzi przede wszystkim o to, żeby takie zachowania były piętnowane. I to jest najważniejsze. Najważniejsza jest stanowcza reakcja, stanowcze ukaranie i jeżeli będziemy działali w ten sposób, że te konsekwencje będą wyciągane, to być może nie będzie takiego poczucia bezkarności za to chamstwo i hejt - mówił Niedzielski w Polsat News.

Zdaniem szefa resortu zdrowia życiu społecznemu zagraża fanatyzm, "który chociażby mieliśmy okazję zobaczyć w wykonaniu pana posła Brauna".

I tutaj nie mówimy o dyskusji na argumenty, o tym, że możemy się spierać i przekonywać do tego, czy ktoś się szczepi czy nie – ostatecznie to jest jego decyzja, bo nie mamy żadnego przymusu szczepiennego w tym zakresie – tylko o to, jak jest prowadzona ta rozmowa i czy jest nacechowana cywilizowanym podejściem, czy właśnie eskalacją nienawiści, gróźb - powiedział Adam Niedzielski.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić